2010 04 14

„Šiauliai“ užtikrintai žengė į LKL pusfinalį

Panevėžio „Techaso“ krepšininkams intrigos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje sukurti nepavyko. Panevėžiečiai antrose serijos rungtynėse 70:107 (21:26, 24:22, 7:32, 18:27) namuose nusileido „Šiauliams“, kurie nesunkiai žengė į čempionato pusfinalį.
šiauliai
Pusfinalyje „Šiauliai“ susikaus su Kauno „Žalgirio“ ir Prienų „Rūdupio“ poros nugalėtojais. / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Puikiai susitikimą pradėję svečiai jau po pirmų minučių pabėgo į priekį – 12:6. Į uraganišką šiauliečių puolimą šeimininkams tuo pačiu atsakyti nepavyko ir Antano Sireikos auklėtinių pranašumas nenumaldomai didėjo – 16:8. Tiesa, po dviejų iš eilės Vaidoto Volkaus tritaškių skirtumas ištirpo perpus (14:18), tačiau „Šiauliai“ spurtavo 7:0 ir įgijo dviženklę persvarą – 25:14. Vis dėlto daugiausia V.Volkaus pastangomis „Techasas“ varžovams dar labiau atitrūkti neleido ir per likusią kėlinuko dalį šiek tiek sušvelnino deficitą – 21:26.

Antrame ketvirtyje komandų žaidimas ėmė banguoti. Kartkartėmis geriau atrodė „Techasas“ (24:26, 30:32), o kitomis akimirkomis – „Šiauliai“ (32:24, 37:30). Galiausiai 17-ą minutę „Techasui“ pavyko ne tik išlyginti (37:37), tačiau ir persverti rezultatą – 38:37. Tiesa, kėlinio pabaigoje svečiai atsitiesė. Bendromis pastangomis šiauliečiai susigrąžino iniciatyvą ir atitrūko aštuoniais taškais – 48:40.

Arenoje „Cido“ susirinkusių aistruolių laimei, baigiantis kėlinukui „Techasas“ surengė nedidelį spurtą ir sumažino atsilikimą – 45:48.

Po ilgosios pertraukos „Techaso“ žaidimas subyrėjo į šipulius. „Šiauliai“ trečio kėlinio pradžioje spurtavo 17:0 ir nutolo grėsmingu 20 taškų skirtumu – 69:49. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniams atsitiesti po patirto nokdauno nebepavyko. Svečiai ėmė talžyti aikštės šeimininkus ir prieš lemiamą ketvirtį susikrovė net 28 taškų pranašumą – 80:52.

Ketvirtame kėlinyje liko sutvarkyti formalumus. Šiauliečiai Panevėžio komandą sutriuškino 37 taškais – 107:70.

Po pergalingų LKL ketvirtfinalio rungtynių Panevėžyje daugiausia taškų varžovams įmetęs „Šiaulių“ komandos puolėjas Mindaugas Kuzminskas LKL interneto svetainei sakė, kad šiauliečiai bandys pateikti staigmenų LKL pusfinalyje. „Žiūrint į galutinį rezultatą gali atrodyti, kad rungtynės buvo lengvos, tačiau jos tokios nebuvo. Pradžioje mus slėgė įtampa, nenorėjome, jog ketvirtfinalio serija grįžtų į Šiaulius. Dabar jau atsipalaidavimo negali būti, nes prasidėjo svarbiausios sezono kovos. Bet mes dar labiau dirbsime ir bandysime pateikti staigmenų“, – kalbėjo M.Kuzminskas.

„Šiauliai“: M.Kuzminskas 22, A.Šikšnius 18 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Žukauskas 17 (6 atk. kam.), D.Gailius 16 (6 atk. kam.), D.Low 15 (7 rez. perd.), R.Grafas 12 (5 rez. perd.), M.Prekevičius 7.

„Techasas“: V.Volkus 18 (8 atk. kam.), R.Streikus 14, K.Petrukonis 13, T.Černeckis 10, E.Ežerskis 7, G.Maceina 6 (5 rez. perd.), T.Buinauskas 2.