2015 06 18

Stebuklas Vengrijoje: nuostabiai ketvirtą kėlinį sužaidusios lietuvės patiesė Rusijos krepšininkes

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė įspūdinga pergale pradėjo antrąjį Europos čempionato etapą.
Gintarė Petronytė
Gintarė Petronytė / FIBA nuotr.
Nuostabiai ketvirtą kėlinį sužaidusios ir milžinišką 18 taškų deficitą panaikinusios lietuvės 78:74 (13:22, 10:17, 24:22, 31:13) palaužė Rusijos krepšininkes.

Po šios pergalės antrą etapą be įskaitinių taškų pradėję Manto Šerniaus auklėtinės gerokai pagerino savo šansus patekti į ketvirtfinalį.

Dvi įskaitines pergales turinčios rusės šiame čempionate suklupo vos antrą kartą – grupių etape jos nusileido pasirodymą pirmenybėse jau baigusioms Latvijos krepšininkėms.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Gintarė Petronytė (8 atk. kam.), 19 – Kamilė Nacickaitė (5 sugriebti kamuoliai ir 3 rezultatyvūs perdavimai), 8 – Gabrielė Gutkauskaitė, Marina Solopova ir Sandra Linkevičienė (6 atk. kam.), 6 – Monika Grigalauskytė, 5 – Vita Kuktienė, 4 – Santa Okockytė (5 rezultatyvūs perdavimai).

Rusių gretose rezultatyviu žaidimu pasižymėjo Irina Osipova, Epiphanny Prince ir Jevgenija Beliakova (po 12 tšk.), Marina Kuzina (10 tšk.) bei Natalija Vieru (6 taškai).

Kitose šios grupės rungtynėse ketvirtadienį Slovakijos ekipa 74:76 (23:21, 19:19, 13:14, 19:22) pralaimėjo Serbijos komandai.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Rusija 3 2 1 234:193 5
2. Serbija 3 2 1 218:223 5
3. Ispanija 2 2 0 154:139 4
4. Slovakija 3 1 2 240:237 4
5. Lietuva 3 1 2 215:231 4
6. Kroatija 2 0 2 134:172 2