2015 04 04

Stringantis Klaipėdos „Neptūnas“ vargo su Kėdainių „Nevėžiu“

LKL čempionate į pergalių kelią grįžo „Neptūno“ (28-6) krepšininkai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 88:85 (27:21, 26:29, 23:15, 12:20) įveikė „Nevėžio“ (6-28) ekipą.
Deividas Gailius
Deividas Gailius / Algirdo Venskaus nuotr.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai, visgi po trečio Mindaugo Girdžiūno tritaškio, iš tiek pat galimų, priekyje buvo „Neptūnas“ (12:16). Klaipėdiečiai toliau pasikliovė tolimais metimais – Valdas Vasylius pataikė du, Deividas Gailius vieną tritaškį ir svečiai pradėjo tolti (18:27). Ketvirčio pabaigoje „Nevėžis“ kiek sumažino atsilikimą – 21:27.

Antrojo kėlinio pradžioje dar vieną tritaškį smeigė D.Gailius, Ivanas Nelyubovas pridėjo dvitaškį ir „Neptūnas“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (21:32). Susiėmęs „Nevėžis“ sumažino atsilikimą (34:38). Komandos žaidė gan lygiai, tačiau pora svečių tritaškių leido jiems pirmauti saugiu skirtumu (38:47). Besibaigiant antrajam kėliniui, šeimininkai surengė spurtą 7:0 ir prieš ilgąją pertrauką ekipas teskyrė vienas metimas – 50:53.

Trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai tęsė pradėtą darbą – M.Girdžiūnas pataikė penktąjį ir šeštąjį savo tritaškį, po tolimą metimą pridėjo D.Gailius ir Martynas Mažeika ir „Neptūnas“ vėl atitolo (52:65). Šešis taškus iš eilės pelnę aikštės šeimininkai kiek priartėjo (61:68). Vis dėlto lemiamą ketvirtį, po dar vieno tritaškio pasitiko „Netpūnas“ – 65:76.

Lemiamą ketvirtį spurtu 8:2 pradėjo „Nevėžis“ (73:78). Trijų su puse minučių trukusį abiejų komandų taškų badą dvitaškiu nutraukė M.Girdžiūnas (73:81). Po Donato Zavacko tritaškio ir M.Girdžiūno taiklios baudos „Neptūnas“ įgijo saugų pranašumą (80:87). Thomasas Davisas pataikė tolimą metimą, Novaras Gadsonas realizavo dvi baudas iš trijų ir „Nevėžis“ grąžino intrigą į rungtynes (85:88). M.Girdžiūnas neįmetė nė vienos baudos, tačiau paskutinis Rodericko Camphoro metimas iš savo aikštės pusės skriejo pro šalį ir sunkią pergalę šventė klaipėdiečiai –85:88.

„Nevėžis“: Thomas Davisas 15 tšk., Roderickas Camphoras 14 tšk., Marcusas Monroe 11 tšk. 6 atk. kam. 8 rez. perd., Rytis Biliartas ir Vaidotas Volkus po 10 tšk., Lukas Brazdauskis 9 tšk.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 23 tšk. (6/9 trit.), Martynas Mažeika ir Deividas Gailius po 13 tšk., Donatas Zavackas 12 tšk., Valdas Vasylius 9 tšk., Simas Galdikas 8 tšk.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas