2015 01 24

Tritaškiais švaistęsis „Lietuvos rytas“ vos neprisižaidė su „Lietkabeliu“ – 101:95

LKL reguliaraus sezono rungtynėse Vilniuje vietos „Lietuvos ryto“ (17/4) krepšininkai tik po atkaklios ir permainingos kovos 101:95 (20:29, 27:22, 27:26, 27:18) palaužė Panevėžio „Lietkabelį“.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / Alfredo Pliadžio nuotr.

Į svečius atvykę Panevėžio krepšininkai pirmosiomis minutėmis su „Lietuvos rytu“ žaidė lygiai, o po trijų su puse minutės pirmavo 12:5. Nors vilniečiai bandė vytis, tačiau puikiai sužaistos paskutinės dvi ketvirčio minutės leido „Lietkabeliui“ pirmauti 29:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ susikrovė dviženklį pranašumą (24:35), kuris kėlinio viduryje siekė 14 taškų (30:44). K.Lavrinovičius tada įmetė 6 taškus iš eilės, tritaškį pridėjo M.Gecevičius ir vilniečiai priartėjo – 39:44. Nors ketvirčio pabaigoje po J.Žužos dvitaškio persvara ir vėl siekė 9 taškus (43:51), tačiau pats J.Žuža užsidirbo techninę pražangą. Per 2 sek. M.Gecevičius ne tik įmetė baudos metimą, bet įžaidus kamuolį dar smeigė tritaškį – 47:51.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ kibo svečiams į atlapus ir po 2 su puse minutės G.Orelikas tritaškiu išlygino rezultatą – 55:55. „Lietkabelis“ atsakė rezultatyviomis atakomis, tačiau M.Gecevičiaus tritaškis ir M.Lukauskio dvitaškis leido „Lietuvos rytui“ pirmą kartą nuo mačo pradžios pirmauti – 62:61. A.Juškevičiaus tritaškis vienu metu vilniečių persvarą padidino iki 5 taškų (68:63), tačiau labai greitai rezultatas vėl tapo lygus. E.Žabas netrukus tolimu metimu persvėrė rezultatą, o tritaškiais bandę gelbėtis vilniečiai leido svečiams pirmauti – 77:74.

Lemiamas kėlinukas prasidėjo S.Jasaičio tritaškiu ir 4-iais K.Lavrinovičiaus taškais – 81:77. I.Neliubovas „Lietkabeliui“ pirmuosius taškus įmetė tik sužaidus 3 puse minutės, tačiau tada tritaškius smeigė D.Šalenga ir E.Žabas – 86:84. Kėlinio viduryje G.Oreliko baudos atstatė pusiausvyrą – 89:89. A.Kavaliausko ir S.Jasaičio metimai po dviejų minučių vėl išvedė į priekį „Lietuvos rytą“ – 93:89.

Fantastiškai žaidęs E.Žabas tada pelnė tritaškį, tačiau S.Jasaitis pataikė du taškus ir iškart perėmė kamuolį, o po minutės pertraukėlės pataikė G.Orelikas – 97:92. Svečiai nepataikė ir ėmėsi pražangų, tačiau vilniečių rankos metant baudas nedrebėjo – 101:95.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai ir vėl piknaudžiavo tritaškiais, kurių metė net 32, o pataikė 13 (41 proc.). Dvitaškių mesta tik vienu daugiau – 19/33 (58 proc.). Panevėžiečiai taikliau metė ir dvitaškius (26/43, 60 proc.), ir tritaškius (10/22 ,45 proc.), tačiau šeimininkai išprovokavo daugiau pražangų ir metė daugiau baudos metimų (24/26 – 13/15).

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius (2/5 dvit., 5/10 trit.) 24, K.Lavrinovičius (3/5 dvit., 7/8 baud.) 16, A.Juškevičius (3/5 trit., 6 rez. perd.) 13, S.Jasaitis (4/4 dvit.) 12, A.Kavaliauskas 11, G.Orelikas (7 atk. kam.) 10,

„Lietkabelis“: E.Žabas (6/6 dvit., 6/8 trit., 3/3 baud.) 33, I.Neliubovas (9/9 dvit., 6 atk. kam.) 19, J.Žuža (5/10 dvit.) 11, J.Vladovičius 8, D.Šalenga ir D.Griškėnas po 7.