2016 09 04

Utenos „Juventus“ krepšininkai pasirengimo sezonui cikle iškovojo pirmą pergalę

Pirmą pergalę besirengdami artėjančiam sezonui iškovojo Utenos „Juventus“ krepšininkai. Už uždarų durų vykusiose rungtynėse Antano Sireikos vadovaujama komanda 84:79 (17:17, 19:20, 19:27, 29:15) privertė pasiduoti Jėkabpilio „Jekabpils“ klubą.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Armino Urbučio tikslių metimų serija prasidėjusiose rungtynėse „Juventus“ klubas pirmasis kiek pabėgo į priekį (9:6), tačiau daugiausiai tolimų metimų dėka svečiai sugebėjo perimti iniciatyvą. Po Andrejaus Selakovo dvitaškio „Jekabpils“ pranašumas pasiekė tris taškus (17:14), tačiau Dovis Bičkauskis tritaškiu prieš pat ketvirčio pabaigą išlygino rezultatą – 17:17.

Antrojo kėlinio pradžioje Vaido Čepukaičio dvitaškis vėl buvo išvedęs į priekį uteniškius (21:19), tačiau svečiai pataikė tris tritaškius iš eilės, pridėjo dvitaškį ir sužaidus keturias minutes jau pirmavo devynių taškų persvara – 30:21. Gyčio Sirutavičiaus dvitaškis įkvėpė „Juventus“ komandą spurtui 10:2 ir po D.Bičkauskio prasiveržimo aikštės šeimininkų deficitas teliko minimalus – 31:32. Nors Jamaras Diggsas tritaškiu buvo išlyginęs rezultatą (34:34), įpusėjus mačui „Jekabpils“ ir toliau pirmavo – 37:36.

Trečiojo kėlinio pradžia uteniškiams ir vėl susiklostė ne itin sėkmingai. Svečiai iš Latvijos surengė spurtą 9:0 ir po Jurijaus Aleksejevo dvitaškio skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 46:36. Po Pavelo Veselovo tritaškio latvių pranašumas šoktelėjo iki keturiolikos taškų (51:37), tačiau analogišku metimu atsakęs J.Diggsas vėl sumažino uteniškių deficitą – 46:57. Per likusį laiką svečiai išsaugojo persvarą ir prieš lemiamas dešimt minučių buvo priekyje – 64:55.

G.Sirutavičiaus ir V.Šulskio atakos laido uteniškiams dar šiek tiek priartėti (59:64), o po J.Diggso dvitaškio sužaidus keturias minutes „Juventus“ atsilikimas jau tesiekė tris taškus – 66:69. Įpusėjus kėliniui, Utenos klubo atsilikimas buvo minimalus (70:71), bet tris sėkmingas atakas iš eilės surengę „Jekabpils“ krepšininkai vėl nutolo – 77:70. A.Urbučio dvitaškis su pražanga bei Aarono Besto prasiveržimas vėl atgaivino intrigą (75:77), o V.Šulskis išlygino rezultatą – 77:77. Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei V.Šulskis sugrąžino persvarą uteniškiams (79:77), o D.Bičkauskis baudos metimu padidino „Juventus“ pranašumą iki trijų taškų – 82:79. Per likusį laiką svečiai prametė dvi baudas, o J.Diggsas abu sykius buvo tikslus – 84:79.

Nugalėtojams 18 taškų surinko Jamaras Diggsas (dvitaškiai 4/7, baudos 4/4, 6 atk. kam., 4 rez. perd., 23 naud. bal.), 15 – Vaidas Čepukaitis (baudos 9/10, 5 atk. kam., 7 išprov. praž., 23 naud. bal.), 14 – Arminas Urbutis (baudos 7/7), po 13 – Vytautas Šulskis (dvitaškiai 5/10, 7 atk. kam., 6 per. kam., 6 išprov. praž., 23 naud. bal.) ir Dovis Bičkauskis (tritaškiai 2/3), 9 – Gytis Sirutavičius (5 per. kam.), 2 – Aaronas Bestas.

Svečių gretose pasižymėjo Robertas Stumbris (20 tšk., dvitaškiai 5/7, baudos 7/8, 9 atk. kam., 25 naud. bal.), Edgaras Štelmaheris (11 tšk.) bei Pavelas Veselovas (10 tšk., 4 atk. kam.).