2023 11 12

Kartus „vilkų“ triumfas prieš „Žalgirį“ – išpildė G.Žiemelio pranašystę, bet neteko vedlio

Gediminas Žiemelis dūrė beveik pirštu į akį. Vilniaus „Wolves“ (8-1) namuose 75:64 nugalėjo Kauno „Žalgirį“ (8-1) ir tapo pirma Lietuvos čempionus „Betsafe-LKL“ pirmenybėse parklupdžiusia komanda, bet rungtynių eigoje neteko galimai sunkią traumą patyrusio lyderio Rasheedo Sulaimono.

„Vilkų“ savininkas G.Žiemelis dar prieš kelias savaites prognozavo savo komandos pergalę prieš „Žalgirį“ 8 taškų skirtumu. Ir beveik atspėjo.

Sostinės ekipa surengė galingą spurtą 22:5 trečiajame kėlinyje ir 8 taškų deficitą pavertė 9 taškų pranašumu, o ketvirtajame kėlinyje sugebėjo išsaugoti persvarą ir suduoti niuksą „Žalgiriui“.

Tiesa, pergalės kaina buvo brangi. Trečiajame ketvirtyje verždamasis link krepšio labai skaudžiai čiurną kryptelėjo „Wolves“ vedlys Rasheedas Sulaimonas, palikęs aikštę tik su komandos draugų pagalba, o netrukus padedamas „vilkų“ personalo narių iškeliavęs tiesiai į rūbinę su ledu apdengta čiurna.

LKL.LT/Rasheedas Sulaimonas

Be gynėjo vertėsi ir „Žalgiris“ – Tomas Dimša yra patyręs smulkią kirkšnies traumą.

„Wolves“ klubui tai jau septintoji iš eilės pergalė – keturiskart iš eilės jie laimėjo LKL čempionate ir yra nugalėję triskart Europos taurėje.

Susitikimą „Avia Solutions Group“ arenoje stebėjo 8522 žiūrovai. Tiesa, dažnai garsiau buvo girdimos gausių „Žalgirio“ sirgalių pajėgų skanduotės.

Po vilniečių laimėjimo LKL turnyrinės lentelės viršūnėje įsivyravo trivaldystė – „Wolves“, „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“ yra laimėję po aštuonis ir pralaimėję po vieną kartą. Tiesa, „Wolves“ ir „Rytas“ dar išsiaiškins santykius pirmojo rato pabaigoje lapkričio 25-ąją.

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas ir Vaidas Kariniauskas (3/4 trit., 6 rez. perd.) po 15, Tre'Shawnas Thurmanas 14, Adas Juškevičius 9, Eigirdas Žukauskas 8.

„Žalgiris“: Nazas Mitrou-Longas 15 (1/7 trit., 5 rez. perd.), Laurynas Birutis 11, Brady Manekas 9, Arnas Butkevičius 8.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Wolves“ – „Žalgiris“

40 min. V.Kariniauskas „uždaro“ rungtynes dar vienu tolimu metimu (75:64).

39 min. Kristupas Žemaitis smeigia labai svarbų tritaškį (72:64).

39 min. N.Mitrou-Longas pelno du taškus su pražanga. Ne viskas baigta? 69:64.

38 min. B.Manekas sumeta baudas, bet ar ne per vėlu sugrįžimui? 69:61.

37 min. T.Thurmanas smeigia tritaškį, o skirtumas pirmą kartą dviženklis (69:59). „Žalgiriui“ dega padai.

36 min. R.Šmitas ir A.Juškevičius keičiasi tritaškiais (62:54).

35 min. R.Sulaimoną pakeitęs Adas Juškevičius smeigia svarbų tritaškį (59:51).

33 min. „Wolves“ laiko persvarą prieš „Žalgirį“ net ir be aikštę palikusio R.Sulaimono (56:49).

III kėlinys. „Wolves“ – „Žalgiris“

30 min. Kėlinį tritaškiu užbaigia ir Vaidas Kariniauskas (52:45).

30 min. Puikų kėlinį žaidžiantis Tre'Shawnas Thurmanas veda savo komandą į priekį, o tritaškį dar prideda ir Eigirdas Žukauskas (49:45).

28 min. Labai nemalonus vaizdas „vilkams“ – R.Sulaimonas verždamasis link krepšio stipriai krypteli čiurną ir aikštę palieka tik padedamas komandos draugų (44:45).

25 min. „Vilkai“ vėl bunda ir po sėkmingos puolimo atkarpos alsuoja „Žalgiriui“ į nugarą (39:42).

23 min. Galinga „Žalgirio“ atkarpa ir po N.Mitrou-Longo keturių taškų skirtumas rekordinis (32:40).

21 min. R.Sulaimonas kėlinį pradeda perimtu kamuoliu ir galingu dėjimu (32:33).

II kėlinys. „Wolves“ – „Žalgiris“ 30:33 (17:14, 13:19)

20 min. B.Manekas galingai krauna kamuolį ir pradžiugina gausiai į rungtynes susirinkusius „Žalgirio“ sirgalius (30:33).

18 min. „Žalgiris“ meta šūsnį baudų metimų (jau 21) ir veržiasi į priekį (28:29).

16 min. Nazas Mitrou-Longas smeigia tritaškį, Edgaras Ulanovas įmeta baudą (28:27).

14 min. Rolandas Šmitas verčia taškus su pražanga, kuris jau trečioji Christianui Mekowulu (24:23).

12 min. Brady Manekas smeigė tritaškį, bet „Žalgiriui“ problemų kelia įsibėgėjantis R.Sulaimonas (22:17).

I kėlinys. „Wolves“ – „Žalgiris“ 17:14

10 min. „Žalgiris“ žaidė prastą kėlinį, bet po jo atsilieka tik 3 taškais (17:14).

9 min. „Žalgirį“ ant pečių užsimetė Laurynas Birutis, pelnęs jau 5 taškus (15:9).

7 min. Žalgiriečiai pagaliau išjudėjo iš mirties taško (11:5).

6 min. „Žalgiris“ niekaip neranda kelio link taškų. Per 11 atakų – tik 1 taškas ir 8 taškų atsilikimas (9:1).

4 min. „Žalgiris“ švaisto pro šalį tritaškius, o „Wolves“ pamažu bėga į priekį – 7:0.

1 min. Rasheedas Sulaimonas neatvėso nuo Europos taurės rungtynių – jis smeigia tritaškį (3:0).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti