2018 06 17

Bronza keliauja į Klaipėdą: „Neptūnas“ palaužė „Lietkabelį“ Panevėžyje

Edgaras Želionis užsimetė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkus ant nugaros ir sekmadienio vakarą užkopė su jais ant bronzinės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pakylos. Klaipėdiečiai laimėjo trečią vietą, kai ketvirtosiose mažojo finalo rungtynėse nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 89:78.
Edgaras Želionis
Edgaras Želionis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Lietkabelis“ pergale Klaipėdoje pradėjo seriją dėl trečiosios vietos, bet paskui trejas rungtynes laimėjo „Neptūnas“, nugalėjęs serijoje iki trijų pergalių 3-1.

Kazio Maksvyčio treniruojami klaipėdiečiai po dvejų metų pertraukos sugrįžo ant prizininkų pakylos, kai sekmadienį Panevėžyje įveikė „Lietkabelį“.

Edgaras Želionis pelnė net 27 taškus rungtynėse, kuriose Klaipėdos krepšininkai dominavo ir pelnytai šventė.

Tomas Delininkaitis iššovė šampaną „Cido“ arenoje, o ant klaipėdiečių rankų atsidūrė Kazys Maksvytis.

„Trečia vieta – labai geras įvertinimas. Ačiū komandai ir sirgaliams, kurie mus palaikė“, – BTV sakė E.Želionis.

Neptūnas: E.Želionis 27, T.Delininkaitis 17, J.Johnsonas 12, R.Seibutis 9, S.Galdikas 8, V.Šulskis 7, B.Fieldsas 6.

Lietkabelis“: L.Williamsas 17, D.Lavrinovičius 15, K.Lavrinovičius 11, Ž.Peineris 8, L.Aukštikalnis 7, Ž.Skučas ir S.Jasaitis po 6, D.Tarolis 4, D.Mavra 1.

Klaipėdos klubui tai buvo trečiasis LKL medalis per klubo istoriją. „Neptūnas“ yra laimėjęs sidabrą 2014 ir 2016 metais, o 2013 metais pelnė bronzą.

„Lietkabelis“ pernai iškovojo LKL sidabrą, bet šiemet Ramūno Butauto treniruojamai komandai sekėsi sunkiai, ypač sezono antrojoje pusėje.

„Energijos daug, bet galvos visai nebuvo. Viskuo buvome silpnesni“, – po mačo pripažino D.Lavrinovičius.

„Eisiu, išsiverksiu dabar, o paskui žiūrėsiu“, – apie vasaros planus sakė Darjušas.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Paskutinės sekundės tiksi visiems žinant, kas laimėjo bronzą. Netrukus prasidėjo Klaipėdos krepšininkų džiaugsmo šokis.

39 min. Klaipėda žengia bronziniu keliu, nors D.Lavrinovičius sumažino skirtumą iki 8 taškų.

38 min. Simas Jasaitis įsišaudė, bet ar ne per vėlai? 74:82.

35 min. Jau dviženklė svečių persvara po S.Galdiko metimo. 63:74 Klaipėdos klubo naudai.

34 min. Klaipėdos komanda išlaiko devynių taškų pranašumą po V.Šulskio tolimo metimo.

Panevėžio krepšininkų jėgos pastebimai senka. Jie vis sunkau juda gynyboje. Jei taip toliau, šįvakar bronza džiaugsis Klaipėda.

Trečiasis kėlinys

30 min. Panevėžio klubas atsiliko jau 56:64. Trečiasis kėlinys visiškai priklausė E.Želioniui, kuris sumetė net 13 taškų per atkarpą ir jau yra surinkęs 22 taškus.

28 min. E.Želionis ir toliau kelia bėdų šeimininkams. Jis jau pelnė 15 taškų, o rezultatas 53:57 uostamiesčio komandos naudai.

26 min. Labai atkakli kova ir rezultatas 53:53 yra dėsningas.

L.Williamsas patempė Panevėžio komandą, nors šioje finalo serijoje patyręs gynėjas iš JAV nėra rezultatyvus. Šįkart jis jau pelnė 13 taškų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lorenzo Williamsas

25 min. Abi komandos solidžiai atakuoja iš toli. „Lietkabelis“ pataikė 8 iš 15 tritaškių, „Neptūnas“ – 7 iš 14.

Tomas Delininkaitis gavo per šonkaulius, bet veteranas tęsia kovą.

Antrasis kėlinys

20 min. Klaipėdos krepšininkai priekyje trimis taškais po dviejų kėlinių. „Lietkabelis“ 38:41 atsilieka, nes nesulaiko svečių gynėjų.

J.Johnsonas per pirmuosius du kėlinius pelnė 10 taškų, E.Želionis – 9, T.Delininkaitis – 6, R.Seibutis – 5.

„Lietkabelio“ gretose rezultatyviausi iki pertraukos K.Lavrinovičius (11) ir D.Lavrinovičius (8).

16 min. Kaip kovoja broliai! Darjušas ir Kšištofas jau pelnė drauge 14 taškų, bet „Lietkabeliui“ reikia vytis svečius (29:33).

13 min. Ž.Skučas vėl labai kietas. Jis šiurkščiai sustabdė į greitą ataką pasileidusį R.Seibutį. Teisėjai nubaudė Ž.Skučą nesportine pražanga. Bet tai skaudina „Lietkabelį“ sekmadienio vakarą, o klaipėdiečių tritaškiai. Jų pataikė tris iš eilės, o pridėjus dvi baudas „Neptūnas“ pirmą kartą įsiveržė į priekį. „Lietkabelis“ atsiliko 21:25.

12 min. Klaipėdos komandos lyderis netikėtai šiame mače yra Jerry Johnsonas. Amerikietis krepšinio veteranas jau pelnė 10 taškų. Tiesa, „Lietkabelis“ dar priekyje 19:18.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Lietkabelis“ laimėjo pirmą ketvirtį 16:12, K.Lavrinovičiui pelnius 6 taškus.

6 min. Praėjo pusė kėlinio, bet Klaipėdos komanda tepelnė 2 taškus. Klaipėdiečiai pataikė vieną metimą iš pirmųjų 10. Šeimininkai pirmauja 8:2.

3 min. Panevėžio komanda 7:2 pradėjo mačą, jau sulaukusi ir Darjušo tritaškio.

„Neptūno“ starto penketas: Brandonas Fieldsas, Renaldas Seibutis, Vytautas Šulskis, Laimonas Kisielius, Simas Galdikas.

„Lietkabelio“ starto penketas: Lorenzo Williamsas, Lukas Aukštikalnis, Simas Jasaitis, Žygimantas Skučas, Darjušas Lavrinovičius.