2020 01 05

Beveik visas rungtynes atsilikęs „Žalgiris“ pirmą sezono pralaimėjimą patyrė Panevėžyje

Kauno „Žalgiris“ (16-1) neužbaigs Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono nesuklupęs – kauniečiai išvykoje 72:83 (22:23, 11:18, 19:23, 20:19) nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ (11-6) ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą nacionalinėse pirmenybėse šiame sezone.
Željko Šakič
Željko Šakič / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Žalgiriečiai iki šio susitikimo buvo laimėję visas 16 LKL rungtynių, o tarp jų lygos lyderiai buvo įveikę ir „Lietkabelį“ – panevėžiečius namuose spalio pradžioje „Žalgiris“ sutriuškino 96:69.

Visgi šįkart istorija nepasikartojo. „Lietkabelis“ antrajame kėlinyje sukaustė žalgiriečių puolimą ir per beveik septynias minutes praleido vos 4 taškus, o patys Tomo Dimšos tritaškių dėka atitrūko dviženkliu skirtumu – 37:26.

Nors „Žalgiris“ iš karto po ilgosios pertraukos kibo į darbus ir panaikino beveik visą varžovų persvarą (40:41), „Lietkabelis“ taip ir nepraleido kauniečių į priekį bei galiausiai vėl šovė į priekį – po komandos naujoko Rihardo Kuksiko tritaškio prasidedant ketvirtajam kėliniui Panevėžio komanda pirmavo 64:52.

Kauiečiai dar bandė kabintis į varžovus ketvirtajame kėlinyje, tačiau fatališkai nepataikydami tritaškių nesugebėjo ištirpdyti solidaus „Lietkabelio“ pranašumo ir suklupo pirmąsyk šiame sezone.

Rungtynes vainikavo dvi žalgiriečių techninės pražangos per paskutinę minutę – po teisėjų sprendimo užfiksuoti žaidimą koja, į akis Gintarui Vitkauskui šoko Artūras Milaknis, o kartu su juo techninę pražangą po kelių sekundžių gavo ir Šarūnas Jasikevičius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

„Lietkabelis“ pastaruoju metu demonstruoja puikią formą – panevėžiečiai per paskutines penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales ir turnyrinėje lentelėje užima trečiąją vietą.

Nuo Vilniaus „Ryto“ Nenado Čanako auklėtiniai atsilieka vos vienu laimėjimu.

Savo ruožtu „Žalgiris“ paskutinį kartą LKL rungtynes pralaimėjo dar praėjusių metų balandžio 30-ąją, kai Prienuose nusileido vietos komandai 76:81.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas (8/9 baud.) ir Tomas Dimša (5/7 trit., 6 rez. perd., 25 naud. bal.) po 21, Željko Šakičius 20 (7 atk. kam., 5 kld.), Vytenis Lipkevičius 9 (9 atk. kam.).

„Žalgiris“: Zachas LeDay (6 atk. kam.) ir Thomasas Walkupas po 12, Lukas Lekavičius 10 (3/11 metimai, 6 rez. perd.), Nigelis Hayesas 9.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Baudų metimus tiksliai sumetę panevėžiečiai iškovojo skambiausią sezono pergalę – 83:72.

40 min. A.Milaknis užsidirba techninę pražangą, o netrukus tokios pačios nuobaudos sulaukia ir Šarūnas Jasikevičius.

39 min. Nors fatališkai nepataiko tolimų metimų, tačiau žalgiriečiai bando gelbėtis metimais iš artimos distancijos – 74:69.

38 min. Įspūdingas T.Dimšos tritaškis ir „Lietkabelis“ artėja prie pergalės – 72:63.

37 min. „Žalgiris“ dar bando kabintis už varžovų, o nieko nelaukiantis Nenadas Čanakas prašo minutės pertraukėlės – 69:63.

36 min. Laikas tirpsta, o tritaškių nepataikančio „Žalgirio“ deficitas nemažėja – 67:59.

33 min. „Žalgiris“ kyla į lemiamą šturmą – 64:57.

Trečiasis kėlinys

30 min. Rihardas Kuksikas atsidaro savo tritaškių sąskaitą, o „Lietkabelis“ po trijų kėlinių yra nepaprastai arti pergalės – 64:52.

27 min. T.Dimša vėl imasi darbo, o po Ž.Šakičiaus tritaškio „Lietkabelis“ turi didžiausią persvarą šiose rungtynėse – 58:46.

25 min. Th.Walkupas tvirtina savo, kaip rezultatyviausio komandos žaidėjo, statusą, bet P.Valinskas leidžia „Lietkabeliui“ išlaikyti atstumą nuo varžovų – 51:46.

24 min. Panevėžiečiai susigrąžina pranašumą, bet aistros kyla po antrosios „Lietkabelio“ nesportinės pražangos šiame kėlinyje – 46:40.

22 min. „Žalgiris“ antrąją rungtynių pusę pradeda spurtu ir jau alsuoja varžovams į nugaras – 41:40.

Antrasis kėlinys

20 min. „Lietkabelis“ po pirmosios rungtynių pusės turi 8 taškų pranašumą – 41:33.

18 min. „Žalgiris“ pelno pirmus taškus po beveik keturių minučių pertraukos – 37:28.

17 min. Panevėžiečiai pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą – 37:26.

16 min. Gaisras Panevėžyje – įsikarščiavęs T.Dimša degina „Žalgirio“ krepšio tinklelį, o „Lietkabelis“ tolsta – 34:26.

14 min. T.Dimša smeigia dar vieną tritaškį, jau trečiąjį, ir Šaras neapsikentęs prašo minutės pertraukėlės. 29:24.

13 min. Daugiau nei dviejų minučių tylą antrajame kėlinyje nutraukia T.Dimšos tritaškis – 26:22.

Pirmasis kėlinys

10 min. Femi Olujobi su pirmojo kėlinio sirena nepataiko turbūt lengviausio metimo šį sezoną, bet „Lietkabelis“ vis dar pirmauja – 23:22.

9 min. P.Valinskas jau surinko 7 taškus ir viršijo savo sezono vidurkį (6,1), o Ž.Šakičius tritaškiu kelia „Cido“ areną ant kojų – 23:20.

7 min. N.Hayesas turi jau 7 taškus, bet antrą kartą „alley-oop“ stiliumi kamuolį įridenęs Ž.Šakičius vėl lygina rezultatą – 18:18.

5 min. P.Valinsko vedamas „Lietkabelis“ bando atlaikyti „Žalgirio“ primestą tempą – 13:13.

4 min. Į keturis iš eilės P.Valinsko taškus „Žalgiris“ atsako N.Hayeso ir Th.Walkupo išpuoliais – 8:13.

2 min. Žalgiriečiai sėkmingai pradeda rungtynes puolime – tritaškį pataikė Th.Walkupas, o du taškus su pražanga pridėjo E.Ulanovas. 4:6.

„Lietkabelio“ startinis penketas: Paulius Valinskas, Tomas Dimša, Vytenis Lipkevičius, Željko Šakičius, Martynas Sajus.

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomasas Walkupas, KC Riversas, Edgaras Ulanovas, Nigelis Hayesas, Jockas Landale'as.