2018 10 13

Per vargus: „Rytas“ vos ne vos palaužė „Dzūkijos“ krepšininkus

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sunkią pergalę pasiekė Vilniaus „Rytas“, išvykoje 79:73 (18:24, 20:16, 17:24, 24:9) palaužęs Alytaus „Dzūkiją“. „Rytas“ tris kėlinius atsilikinėjo, tačiau ketvirtajame kėlinyje galiausiai susiėmė ir pasinaudojęs varžovų nuovargiu plėšte išplėšė pergalę iš šeimininkų rankų.
Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Buvusio „Ryto“ legionieriaus Kendricko Browno ir Mato Jogėlos vedami alytiškiai svečius iš sostinės pasitiko įspūdingai – pirmajame kėlinyje jie pademonstravo itin solidžią gynybą ir patys pataikę 7 tritaškius pabėgo į priekį (14:23).

Antrojo ketvirčio pradžioje jau eilinį tritaškį smeigęs M.Jogėla padidino „Ryto“ deficitą iki dviženklio (22:32). „Rytas“ netrukus pradėjo mažinti atsilikimą, bet „Dzūkija“ prieš pertrauką liko priekyje (38:40).

„Ryto“ situacija nesitaisė ir po pertraukos. Svečiams niekaip nesisekė persverti rezultato, o prieš lemiamą ketvirtį, paskutinę kėlinio sekundę iš toli pataikius Dominykui Domarkui, dzūkai vėl kiek atitrūko.

Po trijų kėlinių „Rytas“ turėjo 9 taškų deficitą (55:64), tačiau lipti iš duobės pradėjo vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui.

„Rytui“ vytis varžovus padėjo ir šių pražangos. Po vienos iš jų „Dzūkijos“ treneris Andrejus Urlepas buvo nubaustas ir technine pražanga. Realizavęs baudos metimus „Rytas“ išlygino rezultatą (64:64).

Per 4,5 min. ketvirtajame kėlinyje „Dzūkija“ nepelnė nė taško ir leido „Rytui“ išsiveržti į priekį (66:64). Maža to, dėl viršyto asmeninių pražangų limito pasirodymą baigė Egidijus Dimša ir Gediminas Žalalis.

Keturi iš eilės Mindaugo Girdžiūno taškai ir laimėta atkarpa 18:1 dar labiau įstūmė „Dzūkiją“ į kampą (73:65), bet ši nekapituliavo – pelnė penkis taškus be atsako ir grąžino intrigą (73:70).

Atrodė, kad „Dzūkija“ dar turės šansą, kai K.Brownas pataikė fantastišką tritaškį, tačiau po vaizdo peržiūros arbitrai dėl pasibaigusio atakos laiko taškų neįskaitė.

Puikiai ketvirtą kėlinį sužaidęs „Rytas“ galiausiai išvargo pergalę.

Vilniečiai šiose rungtynėse pataikė tik 6 tolimus metimus („Dzūkija“ – 12), tačiau „Rytas“ atliko beveik triskart daugiau baudos metimų: