-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 09 08

„4 prieš 4“ su J.Jankevičiumi: Giannis=Pippenas, LeBroną mėgdžiojantis KD ir lietuvių atsiimta Čikaga

15min tęsia rubriką „4 prieš 4“, kurioje NBA atkrintamųjų metu keturi 15min žurnalistai ir kviestiniai svečiai atsako į keturis aktualiausias stipriausios pasaulio krepšinio lygos klausimus. Šią savaitę po padidinamuoju stiklu atsidūrė stringantys reguliariojo sezono nugalėtojai „Milwaukee Bucks“ krepšininkai, geriausi Rytų konferencijos gynėjai, Artūro Karnišovo vyr. trenerio paieškos „Chicago Bulls“ klubui ir garsų vardą į stratego poziciją pastatęs „Brooklyn Nets“ klubas.
Kevinas Durantas, Giannis Antetokounmpo, Artūras Karnišovas
Kevinas Durantas, Giannis Antetokounmpo, Artūras Karnišovas / Scanpix ir 15min nuotr.

Šįkart į aktualiausius NBA pasaulio klausimus atsako 15min žurnalistai Rokas Pakėnas ir Marius Milašius, „TV3 Sports“ NBA komentatorius Rytis Vyšniauskas ir komikas, TV laidų vedėjas bei NBA gerbėjas Justinas Jankevičius.

„Scanpix“ nuotr./Giannis Antetokounmpo
„Scanpix“ nuotr./Giannis Antetokounmpo

„Milwaukee Bucks“ komanda antrus metus iš eilės dominavo reguliariajame sezone, bet vėl balansuoja ant iškritimo slenksčio. Ko trūksta Gianniui ir kompanijai iki NBA čempionų kalibro komandos?

Rokas Pakėnas: „Buvęs NBA žaidėjas Richardas Jeffersonas iškėlė idėją, kad Giannis gali būti šiuolaikinis Pippenas, kuriam siekiant žiedo šalia reikia Michaelo Jordano. Graikas šiuo metu sugeria daug kritikos, bet kiek ji adekvati, tai kitas klausimas. G.Antetokounmpo yra geriausias visų laikų NBA žaidėjas atviroje aikštelėje, praktiškai nesustabdomas greitose atakose ir kovoje vienas prieš vieną. Apibėgantis, apšokantis, apstumdantis visus varžovus visose mikrodvikovose. Giannis neveltui turi susižėręs visą puokštę įvairių individualių titulų, taip pademonstruodamas savo išskirtinumą, bet jam būtina pagerinti vidutinį ir tolimą metimą, jog „Bucks“ pozicinis žaidimas atkrintamosiose netaptų toks statiškas.

Kitas dalykas, jam šalia reikia turėti aukštesnio kalibro ginklanešį, nei kad šiuo metu yra Khrisas Middletonas. Ar toks žaidėjas artimiausiu metu gali atsidurti Milvokyje? Sunku būtų tuo patikėti. „Bucks“ atrodo išsikvėpusi komanda, neturinti jaunimo ar žaidėjų, turinčių aukštą vertę rinkoje. Šiam klubui reikia perpilti kraują. Logiška būtų manyti, kad Giannis laimės išvyks ieškoti kitur. Na, nebent 211 cm ūgio šoklio širdyje aukštesnę vietą paims sentimentai juo jaunystėje patikėjusiam Milvokiui. Žvelgiant į ankstesnius pasisakymus spaudoje, tai atrodo labai realu. Jei taip įvyks, visos pajėgos turėtų būti metamos į mainus ir aukštos prabos žaidėjo atviliojimo į komandą.“

„Scanpix“ nuotr./Khrisas Middletonas
„Scanpix“ nuotr./Khrisas Middletonas

Marius Milašius: „Giannis savo dominavimu baudos aikštelėje man labiausiai primena Shaquille'ą O'Nealą, bet net ir Shaqui siekiant titulų reikėjo Kobe Bryanto. Manau, kad ir graikui privalu savo pašonėje turėti 1-3 pozicijos žaidėją, galintį kurti ir sau, ir įmesti kamuolį Gianniui ten, kur jis nesustabdomas – po krepšiu.

Tuo Kobe, bent jau kur kas lengvesne jo versija, galėjo tapti Malcolmas Brogdonas, bet „Bucks“ praėjusiais metais padarė dvi fatališkas klaidas: iš pradžių pratęsė sutartį su mažai naudos dabar duodančiu ir prie Giannio visiškai netinkančiu Ericu Bledsoe, o po to, taupydami pinigus ir nenorėdami lipti virš „algų kepurės“, atsikratė M.Brogdono. Sunku pasakyti, ar jis paverstų Milvokį čempioniško kalibro komanda, bet toks žaidėjas bent jau suteiktų alternatyvą žaisti kitaip aplink Giannį orientuotame puolime.

Akivaizdu, kad savo klaidas „Bucks“ vadovai turi taisyti nedelsdami, nes Giannio kontraktas ir kantrybė senka. Milvokis privalo kažkokiu būdu gauti dar vieną žvaigždę. Būčiau nieko prieš, kad ja taptų jau kelerius metus „Bucks“ dominantis Chrisas Paulas.“

Rytis Vyšniauskas: „Trūksta dar vieno kūrėjo komandoje, toks žaidėjas kaip Goranas Dragičius iš Heat“ galimai išspręstų problemą. Pačiam Gianniui vis dar trūksta metimo. Dominuoti reguliariajame sezone ir efektyviai žaisti atkrintamosiose yra du skirtingi dalykai. Susidūręs su gerai sustrateguota gynyba graikas vis dar daužo galvą į sieną ir varžovai išryškina jo trūkumus.“

Justinas Jankevičius: „Fenomenalus žaidėjas, bet vienas laimėti negali. Išimk Giannį iš komandos ir „Bucks“ taps „Knicks“. Komanda be gylio, be jaunimo ir be antros žvaigždės. Khrisas Middletonas pagaliau pradėjo žaisti, labai gerai, bet jis turi savybę įmesti trajaką ir eiti ilsėtis. Jei žiūrėtume į NBA istoriją, praktiškai visoms superžvaigždėms šalia reikėjo antro stipraus žaidėjo, išskyrus „Detroit Pistons“ ar Dirką Nowitzkį ir „Dallas Mavericks“. Michaelas Jordanas neturėjo nė vieno žiedo, kol į komandą neatėjo Pippenas, Shaqas nelaimėdavo žiedo be Kobes, o Wade‘ui reikėjo Shaqo. Su LeBronu Jamesu buvo tas pats.

Arba „Bucks“ tarpsezonio metu žaidėjų rinkoje nuveiks kažką įspūdingo, arba Giannį išlaikyti bus labai sunku. Giannis purkštavo, kad nori likti Milvokyje visam gyvenimui. Taip, toks šansas yra, bet prisiminkime kitas žvaigždes, kurios sakė tą patį – Dwightą Howardą ir Orlandą, LaMarcusą Aldridge‘ą ir Portlandą ar tą patį Kyrie Irvingą ir Klivlandą. Kur jie dabar? Mano galva, Giannis turi viską, kad galėtų laimėti žiedą, bet jam reikia pagerinti metimą, kurį pats su laiku susigadino. Nežinau, ar jis nori jį taisyti, bet reikia. Kitas dalykas, komanda yra kreiva. Jei „Bucks“ mainų būdu nepadarys stebuklų, o tą padaryti bus sudėtinga – žvaigždės nenori žaisti Giannio šešėlyje, nenori ir gyventi Milvokyje, tuomet G.Antetokounmpo išvyks.“

„Scanpix“ nuotr./Fredas VanVleetas ir Kyle'as Lowry
„Scanpix“ nuotr./Fredas VanVleetas ir Kyle'as Lowry

Khrisas Middletonas, Kyle'as Lowry, Fredas VanVleetas, Kemba Walkeris, Goranas Dragičius – kurio iš kovas dar tęsiančių Rytų konferencijos gynėjų žaidimas šių metų atkrintamosiose varžybose jums imponuoja labiausiai?

R.Pakėnas: „Privalau nukelti kepurę prieš Goraną Dragičių, slovėnas demonstruoja karjeros krepšinį, nors jam jau 34-eri. Viską savo kelyje naikinanti „Heat“ per aštuonerias rungtynes pralaimėjo vos kartą, o įžaidėjas fiksuoja po 21,6 taško, 4,5 atkovoto ir 1,4 perimto kamuolio, 5 rezultatyvius perdavimus. Dauguma akcentuoja Jimmy Butlerį ar Bamą Adebayo, bet nepakeičiamu Eriko Spoelstros sistemoje tapo ir G.Dragičius. Naglas, veržlus, pataikantis įžaidėjas puikiai prilipo prie kovingosios „Heat“ filosofijos.“

M.Milašius: „Nors persiplėšk tarp „Raptors“ mažylių ir Gorano Dragičiaus. Vis dėlto renkuosi mane vis dar stebinti sugebantį slovėną. „Heat“ veteranas tapo pirmuoju Majamio žaidėju po Dwyane'o Wade'o, Shaquille'o O'Nealo ir LeBrono Jameso net šešeriose iš eilės atkrintamųjų rungtynėse pelniusiu bent 20 taškų, o jo fiziškumas ir brovimasis link krepšio man labiausiai primena Šarūną Marčiulionį. Slovėnas ir lietuvis yra turbūt stipriausi kada nors aukščiausiame lygyje žaidę europiečiai gynėjai. Labai tikiuosi, kad nuostabiai prie kietakakčio Jimmy Butlerio limpantis G.Dragičius neišsikvėps ir išlaikys panašų žaidimo ritmą ir toliau.“

„Scanpix“ nuotr./Goranas Dragičius ir Jimmy Butleris
„Scanpix“ nuotr./Goranas Dragičius ir Jimmy Butleris

R.Vyšniauskas: „Visų pirma, tai nereikėtų Khriso Middletono vadinti gynėju, tai yra 3-4 pozicijos žaidėjas. Iš visų paminėtų didžiausią įspūdį man palieka Goranas Dragičius. Kalbant apie slovėnus visi žavisi Luka Dončičiaus fenomenu, bet 34-erių Dragičius, mano nuomone, būtent dabar žaidžia geriausią krepšinį per visą karjerą. Visus metus jis buvo šeštas žaidėjas, o atėjus atkrintamosioms žaidžia starto penkete ir puikiai įgyvendina visus Eriko Spoelstros sumanymus. Jis idealiai papildo Jimmy Butlerį.“

J.Jankevičius: „Gerai, Kemba žaidžia puikiai, bet jis nublanksta prieš du komandos draugus. Lowry jau šimtą metų taip žaidžia, o VanVleetas savo vertę įrodinėjo jau pernai. Goranas Dragičius pagal savo amžių žaidžia nuostabiai, pagaliau atrado idealiai jam tinkančią organizaciją, Majamyje kirvis atitiko kotą, bet šiuo metu man labiausiai imponuoja kitas veikėjas. Aš kartais būnu toks, kad sau prieštarauju, bet Middletonas atsibudo. Jis visą pandemijos laikotarpį nežaidė krepšinio, bet kai atėjo laikas ir turėjo iššauti, jis tą padarė. Kas nustebino ir labiausiai dabar imponuoja? Kh.Middletonas. Jis pagaliau atlieka tą Pippeno vaidmenį, kurį turėjo daryti seniausiai. Žinau, kad jis galiausiai sugrius. Neturiu dėl to jokių abejonių. Bet man labai patinka pelenės istorijos, o Middletonas dar nevirto į moliūgą. Tai yra nuostabu.“

„Scanpix“ nuotr./Steve'as Nashas
„Scanpix“ nuotr./Steve'as Nashas

Ką kitą sezoną NBA lygoje nuveiks „Brooklyn Nets“ su Steve'u Nashu prie šoninės linijos ir sveikais Kevinu Durantu bei Kyrie Irvingu?

R.Pakėnas: „Pokerio terminais – „Brooklyn Nets“ eina all-in. Tai yra logiška, žinant, kad Kevinui Durantui netrukus bus 32-eji, ir jis grįžta po labai sudėtingos Achilo sausgyslės traumos. Komandos veidu tapęs puolėjas vairininku norėjo matyti tą, su kuriuo puikiai sutarė čempioniškoje „Warriors“ ekipoje. Ėjimą galima suprasti ne vien dėl to, kad Steve‘as Nashas buvo genialus įžaidėjas. Genialus įžaidėjas nereiškia genialaus trenerio, nors šansus juo tapti padidina. Vis dėlto NBA – žaidėjų lyga, o jei KD bus laimingas, tai visi Brukline bus laimingi. „Nets“ turi daug talento ir įdomų trenerį, bene labiausiai intriguojantis projektas NBA. Bet pirmą sezoną jiems reikės apšlifuoti ne tik Kevino Duranto kojas, bet ir komandinį žaidimą. Jei pasiseks, mano nuomone, kažkokį rezultatą pamatysime antraisiais metais.“

M.Milašius: „Bus labai įdomu stebėti Steve'o Nasho ir „Nets“ projektą. Net neabejoju, kad kanadietis taps puikiu treneriu, bet kol kas jo komandai dar trūksta kelių svarbių dalių.

Labai daug priklausys nuo to, kokius veiksmus Bruklino vadovai atliks tarpsezonio metu. „Nets“ turi puikiais masalais mainų žvejyboje galinčius tapti Carisą LeVertą ir Spencerį Dinwiddie, o už juos reikėtų gauti solidžiai pasiginti, pataikyti iš toli ir klijuoti ryškiausias komandos žvaigždes galinčius žaidėjus. Pridėjus Joe Harrisą, Jarrettą Alleną ir dar kelis žaidėjus gauname galbūt jau ir čempionišką komplektą.

Tiesa, labai daug priklausys nuo KD ir Kyrie sveikatos būklės – K.Durantas grįžta po turbūt sunkiausios traumos krepšinyje, o K.Irvingas po išvykimo iš Klivlando tapo stikliniu žaidėju. Praradę kažkurį iš jų, ypač jei tai būtų KD, „Nets“ tokios skylės gali ir neužkamšyti.“

„Scanpix“ nuotr./Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas
„Scanpix“ nuotr./Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas

R.Vyšniauskas: „Manau, kad visų pirma rimtai konkuruos dėl Rytų konferencijos nugalėtojų titulo. Steve'ui Nashui daugiau reikės atlikti socialines funkcijas suvaldant žaidėjų ego ir kuriant gerą komandinę dvasią. Kai tu turi Keviną Durantą ir Kyrie Irvingą sudėtingos taktinės schemos ir sistemos nėra reikalingos. Bet kokiu atveju, „Nets“ projektas intriguoja.“

J.Jankevičius: „Brooklyn Nets“ yra labiausiai intriguojantis projektas NBA, nebent Giannis nueis į „Warriors“. Steve‘as Nashas atrodo geriausias įmanomas variantas Bruklinui, nors ir JAV buvo kilusi banga, kad reikėjo imti juodaodį trenerį. S.Nashas buvo puikus žaidėjas, dukart tapęs lygos MVP, truputį primenantis NBA Šarūną Jasikevičių – fantastiškas krepšinio intelektas, puikiai sutaria su žaidėjais, bet yra reiklus. Manau, kad su juo viskas bus tvarkoje, jis turės ilgą ir sėkmingą trenerio karjerą.

Bet Kyrie Irvingas ir Kevinas Durantas yra per daug psichiškai nestabilūs kosmonautai. Vienas tiki, kad žemė yra plokščia, kitas naudoja netikras „twitter“ anketas. Tam, kad taptum NBA čempionu, turi būti fantastiškai stabilus psichiškai, kad atlaikytum neįtikėtiną psichologinį spaudimą iš išorės. Šie vyručiai tokios reputacijos neturi, nors yra vieni talentingiausių žaidėjų lygos istorijoje. Šioje istorijoje man kitas momentas yra įdomesnis – Kevinas Durantas bando tapti LeBrono Jamesu. „Nets“ treneris dabar yra tas, su kuriuo Durantas puikiai sutarė „Warriors“ klube, vadinasi, jis nori būti svarbiausiu žmogumi klube, kuris renkasi trenerį. Koks kitas puikus žaidėjas lygoje renkasi trenerį komandoje? Jis nebėra Durantas, jis nori būti LeBronu. Jis perėjo į „Warriors“, kaip LeBronas perėjo į „Heat“. Jis nuvarė į „Warriors“ ir nusikabinęs paną ją atsivedė į vyrų tūsą. Man tai nepatinka.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Karnišovas „Žalgirio“ arenoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Karnišovas „Žalgirio“ arenoje

Artūras Karnišovas pradėjo intensyvias „Chicago Bulls“ trenerio paieškas. Kuris strategas gali sugrąžinti šlovę Čikagos komandai?

R.Pakėnas: „Artūras naująjį trenerį žvejoja asistentų akvariume, bet šios pavardės man mažai žinomos. Renkuosi Kenny Atkinsoną, garsėjantį puikiu darbu su jaunimu, sutvarkiusį „Nets“ komandą, kurią perėmė labai sudėtingoje situacijoje, tačiau neįtikusį Bruklino žvaigždėms. Panašūs sudėties perstatymo darbų sunkumai laukia ir Čikagoje. Nemanau, kad komanda su Zachu LaVine‘u gali būti laiminti, o Otto Porteris, krepšinio terminais, yra miręs. Daug darbų, lai A.Karnišovas juos nuveikia kartu su K.Atkinsonu.“

M.Milašius: „Mano akys krypsta į „Broolyn Nets“ atleistą Kenny Atkinsoną. Tai – patyręs, bet ne senamadiškas treneris, mėgstantis tritaškius ir greitą žaidimą bei itin gerai atskleidžiantis jaunus krepšininkus, kurių Čikagoje – apstu. Žinoma, šis treneris turi ir savo kainą, o taupyti „Bulls“ savininkas Michaelas Reinsdorfas mėgsta. Jei nepavyks prisivilioti K.Atkinsono, tikiuosi, kad A.Karnišovas gręšis į jaunus specialistus, o ne garsias pavardes kaip Tyronnas Lue ar Markas Jacksonas, kurie man neatrodo tinkami dirbti su jauna komanda.

Įdomus būtų ir „Bulls“ asistentu pastaraisiais metais dirbusio Chriso Flemingo variantas – Vokietijos rinktinę ir Bambergo „Brose“ treniravęs specialistas per karjerą čiupinėjo daug įvairaus stiliaus krepšininkų, o jo patirtis NBA pasaulyje, panašu, yra vertinama.“

„Scanpix“ nuotr./Kenny Atkinsonas
„Scanpix“ nuotr./Kenny Atkinsonas

R.Vyšniauskas: „Šlovės sugrąžinimas nėra vienerių metų procesas, „Bulls“ reikia ilgalaikės vizijos ir galbūt per 3-5 metus galėtume pamatyti progresą. Man įdomi atrodytų dabar komentatoriumi dirbančio Marko Jacksono kandidatūra. Galbūt ir iš „Nets“ atleistas Kenny Atkinsonas tiktų dirbti su jauna, naujai sukomplektuota komanda. Variantų tikrai yra.“

J.Jankevičius: „Mes, lietuviai, su Artūro Karnišovo atėjimu į „Bulls“ atsiėmėme Čikagą (juokiasi). Tai kad A.Karnišovas tapo NBA organizacijos GM lietuvių mieste, yra fantastika. Bet jis turi labai daug darbo. Trys trenerių variantai. Pirmasis yra logiškas – Kenny Atkinsonas, kuris turi patirties ir tiktų komandos perstatymui. Antrasis logiškas iš A.Karnišovo pusės – Wesas Unseldas jaunesnysis, su kurio išugdė „Nuggets“. Bet jei Johnas Paxsonas dar turi žodį klube, o greičiausiai jį turi, tai „Bulls“ treneriu taps Adrianas Griffinas. Tai nebūtų tobulas variantas, bet jis žaidė „Bulls“, vėliau buvo asistentu, o mes visi žinome „Bulls“ meilę buvusiems žaidėjams, nesvarbu, jie geri savo srities specialistai ar ne. Man patiktų Markas Jacksonas, kuris pastatė pamatus „Warriors“ dinastijai. Bet su juo kažkas blogai, jei nuo 2014-ųjų neturi sutarties, tad renkuosi saugų K.Atkinsono variantą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius