2015 09 12

Amerikos vyrų krepšinio čempionato finale žais Argentinos ir Venesuelos rinktinės

Meksikoje vykstančio Amerikos vyrų krepšinio čempionato (2015 FIBA Americas Championship) finale žais kelialapius į 2016 metų Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros olimpines žaidynes užsitikrinusios Argentinos ir Venesuelos rinktinės, o dėl bronzos medalių kovos Meksikos ir Kanados komandos.
Argentinos krepšinio rinktinė
Argentinos krepšinio rinktinė / fibaamerica.com nuotr.

Pirmajame pusfinalio mače Venesuelos krepšininkai 79:78 (20:19, 18:18, 20:23, 21:18) įveikė Kanados rinktinę ir finalą pateko vos antrą kartą bei po 23-jų metų pertraukos.

20 taškų prie pergalės prisidėjo Windi Graterolis, 19 – Heissleris Guillentas, 14 – Johnas Coxas.

Po šešerių metų pertraukos pusfinalyje žaidusių kanadiečių gretose išsiskyrė Kelly's Olynykas (34 tšk. ir 13 atkovotų kamuolių) bei Brady's Heslipas (10 tšk.).

Kitoje pusfinalio dvikovoje Argentinos komanda 78:70 (25:26, 10:14, 27:22, 16:8) nugalėjo čempionų titulus ginusius Meksikos krepšininkus ir finale žais po ketverių metų.

18 taškų nugalėtojams pelnė be keitimų žaidęs Luisas Scola (10 atkovotų kamuolių), 15 – Facundo Campazzo, po 10 – Andresas Nocionis ir Selemas Safaras.

Šeimininkų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Jorge Gutierrezas (17 tšk.), Francisco Cruzas (16 tšk.) bei Hectoras Hernandezas (15 taškų).

Antrą kartą Amerikos čempionato finale žaisianti Venesuelos komanda 1992-aisiais tenkinosi sidabru, o septintą kartą į finalą patekusi Argentinos rinktinė čempionės titulą iškovojo 2001 ir 2011 metais.