2017 01 18

Brukline – dvi skirtingos J.Valančiūno rungtynių pusės ir nesportinė pražanga lietuviui

Jonas Valančiūnas Brukline pirmuosius taškus pelnė tik trečiojo kėlinio viduryje, tačiau „Toronto Raptors“ turėjo ir kitų ginklų pergalių serijai pratęsti. Vieni NBA lyderių 119:109 (26:29, 32:32, 34:24, 27:24) pranoko „Brooklyn Nets“ ekipą ir laimėjo ketvirtą kartą paeiliui. Beje, su geresniu J.Valančiūno žaidimu po pertraukos pagyvėjo ir visa „Raptors“ komanda.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Nets“ ekipą 119:109.
  • J.Valančiūnas pelnė 7 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.
  • Pirmuosius taškus lietuvis pelnė trečiajame kėlinyje.
  • „Raptors“ žaidė be K.Lowry, bet karjeros pasirodymą surengė C.Josephas (33 tšk.).

J.Valančiūnas iki pertraukos nerado savęs puolime. 24 metų „centro“ metimai skriejo pro šalį ir pirmųjų taškų teko palaukti iki 30-osios minutės. Beje, tada JV metimas kaip tik išvedė „Raptors“ į priekį 73:71.

Trečiajame kėlinyje J.Valančiūnas iš viso pelnė 6 iš visų 7 savo taškų ir prisidėjo prie laimėto ketvirčio 34:24, kuris padėjo atitrūkti 92:85.

Lemiamoje mačo atkarpoje lietuvis dar pridėjo vieną baudos metimą ir pasižymėjo nesportine pražanga – alkūne vėl guldė priešininką ant žemės, tik šįsyk teisėjų buvo nubaustas griežtai.

Iš viso 29 minutes aikštėje praleidęs „centras“ pataikė 3 dvitaškius iš 7 ir 1 baudą iš 2, atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, suklydo 2 ir prasižengė 3 kartus.

Tiesa, kitoje aikštės pusėje Jonas nesulaikė Brooko Lopezo, kuris pelnė 28 taškus ir sužaidė rezultatyviausią mačą sausį.

„Nets“ tai buvo jau 11-oji nesėkmė iš eilės. Tai ilgiausia Bruklino nesėkmių serija nuo 2012-ųjų.

„Raptors“ varžovams pralaimėjimą įteikė net ir žaisdama be pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Lowry, kurį treneris Dwane'as Casey nusprendė patausoti. Jo vietą starto penkete užėmęs Cory Josephas surengė karjeros pasirodymą – pelnė 33 taškus.

J.Valančiūno vietą aikštėje lemiamomis minutėmis užėmė NBA naujokas Jakobas Poeltlas. Paprastai lietuvį keisdavo Lucasas Nogueira, bet brazilas pirmajame kėlinyje apsvaigo po smūgio į galvą ir aikštėje nebepasirodė.

„Raptors“: D.DeRozanas 36 (11 atk. kam.), C.Josephas 33 (15/22 met.), T.Rossas 15, F.VanVleetas 10.

„Nets“: B.Lopezas 28, R.Hollisas-Jeffersonas ir C.LeVertas po 14, B.Bogdanovičius 11.