2019 04 11

D.Motiejūnas tapo kurioziško paskutinio D.Nowitzkio karjeros metimo liudininku

Donatas Motiejūnas ant NBA parketo praleido vos pustrečios minutės, bet apie jas galės papasakoti savo vaikams. „San Antonio Spurs“ atstovas tapo paskutinio Dirko Nowitzkio karjeros metimo liudininku. Lietuvis su visa „Spurs“ komanda jausmingai išlydėjo „Dallas Mavericks“ legendą į karjeros pabaigą ir šventė pergalę 105:94 (30:16, 27:21, 23:28, 25:29).
Dirkas Nowitzkis
Dirkas Nowitzkis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Donatas Motiejūnas žengė ant parketo likus žaisti 2,5 min., kai Dirkas Nowitzkis dar buvo aikštėje.

Dvi pirmos atakos lietuviui susiklostė nesėkmingai – jis iškart gavo pražangą puolime už netaisyklingą užtvarą, o kitame išpuolyje sužingsniavo.

Bet trečiuoju bandymu D-Mo pasižymėjo puskabliu.

Daug reikšmingesni dalykai vyko kitoje aikštės pusėje. Greggas Popovichius ėmė šaukti ant savo auklėtinio Drew Ebankso, kai likus žaisti mažiau nei minutę Dirkas gavo kamuolį vidutiniame nuotolyje. Pasirodo, treneris norėjo, jog „Spurs“ žaidėjas nedengtų paskutines karjeros rungtynes žaidusio D.Nowitzkio.

Demonstratyviai prašęs D.Ebankso atsitraukti, treneris lakstė palei šoninę liniją. Pats D.Ebanksas nesuprato nurodymo ir stengėsi uždengti D.Nowitzkį, bet jo metimas buvo neuždengiamas – pataikęs Dirkas pats šypsojosi ir sulaukė G.Popovichiaus plojimų.

Netrukus, iki mačo pabaigos likus žaisti 46,8 sek., D.Nowitzkis buvo pakeistas – kartą ir visiems laikams.

„AT&T Center“ arena ovacijomis palydėjo ant suolo sėdantį „Mavericks“ simbolį, kuris per savo nepamirštamą 21 metų karjerą ne kartą skriaudė „Spurs“. Bet visi skaudūs prisiminimai buvo palikti lauke. „Spurs“ gražiai ir jausmingai atsisveikino su viena NBA ikonų.

Dabar aišku, kodėl D.Nowitzkis tik priešpaskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse patvirtino baigsiąs karjerą krepšinyje. Kai prieš „Spurs“ ir „Mavericks“ rungtynių pradžią San Antonijuje arenos kube pasirodė padėkos video vokiečiui, šis nesulaikė ašarų. Visai kaip skelbdamas apie karjeros pabaigą Dalase.

Visų rungtynių metu „Spurs“ plojimais palydėjo kiekvieną D.Nowitzkio taiklų metimą. O jų buvo daug.

Dirkas per 32 minutes įmetė 20 taškų (8/21 met.) ir atkovojo 10 kamuolių.

„MVP! MVP!“ – skandavo aistruoliai, kurių daugybė susirinko į „AT&T“ su D.Nowitzkio marškinėliais.

Paskutiniame D.Nowitzkio karjeros statistikos protokole D.Motiejūnas įsirašė 2 taškus per 3 minutes (1/1 dvit.), 1 atkovotą kamuolį, 2 klaidas ir pražangą.

Nugalėtojams 34 taškus pelnė LaMarcusas Aldridge'as, dar atkovojęs 16 kamuolių. DeMaras DeRozanas pridėjo 19, Derrickas White'as – 14 taškų.

„Mavericks“ gretose D.Nowitzkiui geriausiai talkino po 14 taškų surinkę Justinas Jacksonas ir Courtney Lee.

„Spurs“ su 48 pergalėmis ir 34 pralaimėjimais NBA Vakarų konferencijoje užėmė septintąją vietą ir pirmajame atkrintamųjų varžybų etape susitiks su „Denver Nuggets“ arba „Houston Rockets“.