2023 12 09

Šiurkščiai stabdytas Domantas Sabonis vis tiek buvo ryškus, o „Kings“ užtemdė „Suns“

Domanto Sabonio buvo pilna visur per NBA rungtynes su „Phoenix Suns“ (12-10). Universalus Lietuvos krepšininko žaidimas padėjo „Sacramento Kings“ (12-8) džiaugtis pergale prieš lentelės kaimynus Vakaruose.
Domanatas Sabonis
Domanatas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Domantas Sabonis pelnė 15 taškų ir atkovojo net 17 kamuolių, De'Aaronas Foxas sumetė 28 taškus, o lyderių paeiliui tempiamas „Kings“ klubas išvykoje 114:106 įveikė „Phoenix Suns“.

D.Sabonis sukosi visose aikštės pusėse – tai buvo ketvirtas jo šio sezono mačas, kai jis pelno bent 15 taškų, atkovoja bent 15 kamuolių ir atlieka bent 5 rezultatyvius perdavimus. Pagal tai 27 metų lietuvis yra antras lygoje, o iš viso „Kings“ gretose tokių 15-15-5 rodiklių kategorijoje Domantas pasižymėjo 18 kartą.

Penktadienį jis žaidė net 38 minutes – ilgiausiai komandoje. Domantas pataikė 6 iš 11 dvitaškių, 3 iš 4 baudų, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, po 4 sykius suklydo ir prasižengė.

Ir prieš patį D.Sabonį buvo prasižengta ne kartą, o sykį tai itin šiurkščiai padarė Devinas Bookeris.

„Suns“ lyderis buvo nubaustas nesportine pražanga, kai be ceremonija kirto Lietuvos krepšininkui per rankas po krepšiu.

D.Sabonis buvo rezultatyviausias tarp „Kings“ žaidėjų iki pertraukos, pelnęs 10 taškų pirmojoje mačo dalyje žaisdamas prieš bosnį Jusufą Nurkičių.

Po pertraukos įsibėgėjo kitas „Kings“ lyderis D.Foxas, sumetęs net 28 iš 34 taškų antrojoje rungtynių pusėse.

Sėkmingai pasirodė ir Sakramento klubo naujokas Sasha Vezenkovas. Praėjusio Eurolygos sezono naudingiausias žaidėjas pelnė 14 taškų per 20 minučių.

„Suns“ klubui 28 taškus pelnė D.Bookeris, dar atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

Bet „Suns“ trūko kitų dviejų komandos žvaigždžių – Kevinas Durantas nežaidė dėl čiurnos skausmų, Bradley Bealas – dėl nugaros.

Po šios pergalės „Kings“ rikiuojasi penktojoje vietoje Vakarų konferencijoje, greta stovi ir „Dallas Mavericks“ (12-8). Namuose dažniau pralaimintys nei laimintys (5-6) Finikso krepšininkai dabar septinti.

„Scanpix“ nuotr./Domanatas Sabonis ir Devinas Bookeris

Ir „Kings“, ir „Suns“ žaidė pirmąsyk po NBA taurės turnyro pralaimėtų ketvirtfinalio kovų. „Suns“ nusileido „Los Angeles Lakers“, o „Kings“ – Jono Valančiūno „New Orleans Pelicans“.

NBA sezono vidurio turnyro finale ateinančią naktį susikaus „Lakers“ ir „Indiana Pacers“.

Standings provided by Sofascore

„Suns“: Devinas Bookeris 28, Ericas Gordonas 19, Jusufas Nurkičius 15 (9 atk. kam.).

„Kings“: De'Aaronas Foxas 34 (4/7 trit., 7 rez. perd.), Domantas Sabonis 15 (17 atk. kam.), Sasha Vezenkovas 14.