2018 04 10

Fantastiškas Jonas: žvėriškas dėjimas ir rezultatyviausias mėnesio mačas

Jonas Valančiūnas neatsilieka nuo prieš porą dienų karjeros rekordą pasiekusio Domanto Sabonio. 25-erių centras buvo rezultatyviausias ir atvedė „Toronto Raptors“ į pergalę prieš „Detroit Pistons“ 108:98 (32:32, 25:28, 28:20, 23:18).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kyle'as Lowry kirto į baudos aikštelę ir pavaišino staigiu perdavimu Joną Valančiūną. Vidurio puolėjas smarkiai atsispyrė nuo parketo ir su visu Stanley Johnsonu grūdo kamuolį į krepšį.

Toks galingas buvo visas jo pasirodymas Detroito arenoje.

Jau pačioje rungtynių pradžioje J.Valančiūnas davė gerą toną, kai pataikė tritaškį – pirmą po šešių sausų mačų.

Vos per 8 pirmąsias susitikimo minutes JV surinko 11 taškų ir padėjo atlaikyti „Pistons“ tempą 21:18.

Tačiau antrajame ketvirtyje lietuvis grįžo į aikštę esant -13 ir turėjo padėti komandai atsitiesti. Fantastiškas jo dėjimas būtent ir įkvėpė „Raptors“ spurtui 11:0, po kurio skirtumas ištirpo iki 55:60.

Po pertraukos „Raptors“ galutinai perėmė iniciatyvą ir ketvirtajame kėlinyje Jono nuo suolo nebekėlė.

J.Valančiūnas per 25 minutes pelnė 25 taškus (10/12 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 9 kamuolius, suklydo 1 ir prasižengė 2 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Raptors“ pelnė net 21 tašku daugiau nei „Pistons“, nors jis nežaidė ketvirtajame kėlinyje, kuriame Toronto komanda susikrovė didžiausią persvarą.

Rezultatyviausią mačą per pastarąjį mėnesį sužaidęs krepšininkas buvo pirmas komandoje pagal pelnytus taškus.

Šiose rungtynėse „Raptors“ patausojo aukštaūgį Serge'ą Ibaką ir gynėją Fredą VanVleetą. „Pistons“ taupė abu pagrindinius aukštaūgius Blake'ą Griffiną ir Andre Drummondą.

„Raptors“ su 59 pergalėmis ir 22 pralaimėjimais pirmauja NBA Rytų konferencijoje. Šios rungtynės neturėjo didelės įtakos, bet jeigu Toronto klubas pateks į NBA superfinalą, gali turėti namų aikštės pranašumą, kadangi lenkia „Golden State Warriors“, kurie turi 58-23.

Trečiadienį „Raptors“ žais paskutinį reguliariojo sezono mačą Majamyje, kur tikisi vainikuoti rekordinį sezoną 60-ąja pergale.

„Norime 60, nes tai būtų puikus pasiekimas mūsų klubo istorijai“, – pridūrė K.Lowry.

„Manau, tai geriausia komanda Rytuose, – neslėpė „Pistons“ treneris Stanas Van Gundy. – Sunku jiems kažką prognozuoti, bet tai tikrai labai labai gera komanda.“

„Raptors“: J.Valančiūnas 25 (11/13 met.), D.DeRozanas 16, J.Poeltlas 12, K.Lowry (9 perd.) ir L.Brownas po 11.

„Pistons“: L.Kennardas 20, R.Jacksonas 16 (9 perd.), I.Smithas 15, A.Tolliveris 13.