2020 12 31

Galingą dvigubą dublį surinkusio J.Valančiūno riaumojimo „grizliams“ neužteko

Jonas Valančiūnas sužaidė kol kas rezultatyviausias savo sezono rungtynes, tačiau jo pastangų „Memphis Grizzlies“ (1-3) pergalei neužteko. Jie išvykoje 107:126 (19:31, 21:35, 31:30, 36:30) sudėjo ginklus prieš „Boston Celtics“ (3-2) komandą.
Danielis Theisas įkrovė kamuolį per Joną Valančiūną
Danielis Theisas įkrovė kamuolį per Joną Valančiūną / „Scanpix“ nuotr.

JV buvo ir rezultatyviausias, ir daugiausiai kamuolių atkovojęs „Grizzlies“ žaidėjas.

Uteniškis per 24 minutes įmetė 20 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), sugriebė 11 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, penkis kartus suklydo ir dusyk prasižengė.

Iki tol J.Valančiūno sezono rezultatyvumo rekordas siekė 15 taškų.

Be čiurnos traumą patyrusio ir 3-5 savaitėms iš rikiuotės iškritusio lyderio Ja Moranto žaidę „grizliai“ riaumoti nustojo jau pirmoje rungtynių pusėje, kai „Celtics“ persvara buvo daugiau nei įtikinanti – 64:36.

Po ilgosios pertraukos Bostono klubas vienu metu turėjo net 32 taškų persvarą (77:45), o kiek sušvelninti atsilikimą svečiams iš Memfio pavyko tik paskutiniame kėlinyje.

Nugalėtojų gretose ryškiausiomis spalvomis suspindo puolėjas Jaylenas Brownas.

24-erių krepšininkas per 29 minutes spėjo surinkti net 42 taškus (8/11 dvit., 7/10 trit., 5/6 baud.), atkovoti 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tai – rezultatyviausios penktą sezoną NBA lygoje pradėjusio amerikiečio karjeros rungtynės.

Trečią kartą per ketverias rungtynes pralaimėję „Grizzlies“ Vakarų konferencijoje dalinasi 12-14 vietas.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 42 (8/11 dvit., 7/10 trit.), Jaysonas Tatumas 16, Marcusas Smartas 14 (4/9 trit.), Danielis Theisas 12.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 20 (11 atk. kam.), Gorgui Diengas 17, Dillonas Brooksas (6/18 metimai) ir Desmondas Bane'as po 16, Brandonas Clarke'as 10 (7 atk. kam.).