2016 08 11

Herojiškas Carmelo Anthony žaidimas išgelbėjo JAV rinktinę nuo sensacijos

Ne pati stipriausia į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes išsiųsta JAV rinktinė yra pažeidžiama. Ir tai jau įrodyta. Australijos krepšininkai metė rimtą iššūkį olimpiniams čempionams ir vos neįkrėtė šiems į kailį – 88:98 (29:29, 25:20, 13:21, 21:28).
Carmelo Anthony
Carmelo Anthony / „Scanpix“/AP nuotr.

Amerikiečiai, ko gero, būtų neišsigelbėję, jei ne herojiškas Carmelo Anthony pasirodymas.

Keturiskart olimpietis pelnė net 31 tašką. Ketvirtojo kėlinio pradžioje per dviejų minučių atkarpą jis pataikė tris tritaškius ir sukrovė amerikiečiams pergalingą pranašumą 83:76.

Net 9 tritaškius iš 15 pataikęs Carmelo tapo rezultatyviausiu visų laikų JAV rinktinės žaidėju.

Amerikiečių pergalių serija po įveikto australų barjero prasitęsė iki 71-os. Pastarąjį kartą JAV pralaimėjo 2006-ųjų pasaulio čempionato pusfinalyje graikams.

Vis dėlto nenugalimumo mitas seniai kada nebuvo taip išklibintas.

Po australų atkarpos 25:11 žiūrovai nenustygo savo vietose – kengūros pirmavo 8 taškų skirtumu. Dėl fantastiško pataikymo (19/28 met.) po dviejų kėlinių Australija buvo priekyje 54:49 – JAV pirmą kartą nuo 2004-ųjų antrąją rungtynių dalį pradėjo besivejančiųjų vaidmenyje.

Intriga neišgaravo iki pat ketvirtojo kėlinio, prieš pat kurį amerikiečiai jau išsiveržė į priekį 70:67.

O tada savo žodį tarė Carmelo. Herojiškas žaidimas, bet jaudinanti pergalė.

JAV: Carmelo Anthony 31, Kyrie Irvingas 19, Kevinas Durantas 14 (4/16 met.).

Australija:​ Patrickas Millsas 30, Andrew Bogutas 15, Davidas Andersenas 13, Matthew Dellavedova 11 (11 rez. perd.).