2016 05 22

Intriga: Toronte krito ir LeBronas, ir Jono Valančiūno rekordas

Intriga grįžta. Jono Valančiūno dubleris Bismackas Biyombo sužaidė rekordines rungtynes, o „Toronto Raptors“ krepšininkai įkvėpti savų sirgalių atsitiesė serijoje su „Cleveland Cavaliers“. LeBrono Jameso kompanija įveikta 99:84 (27:24, 33:23, 20:23, 19:14), NBA Rytų konferencijos finalo serijos iki 4 pergalių rezultatas sušvelnintas 1-2.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Rytų konf. finalas | „Toronto Raptors“ – „Cleveland Cavaliers“ 99:84 | Serija 1-2

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ nugalėjo „Cavaliers“ ekipą 99:84.
  • „Raptors“ sušvelnino serijos iki 4 pergalių rezultatą 1-2.
  • Nutrūko 10 iš eilės „Cavaliers“ pergalių atkrintamosiose serija.
  • J.Valančiūnas nežaidė dėl čiurnos traumos.

„Raptors“ nutraukė 10 iš eilės „Cavaliers“ pergalių atkrintamosiose varžybose seriją.

Prie to labiausiai prisidėjo DeMaras DeRozanas ir Bismackas Biyombo. Pirmasis pelnė 32 taškus, o Bismackas Biyombo sugriebė net 26 atšokusius kamuolius.

Afrikietis pagerino du Jonui Valančiūnui priklausiusius rekordus – atkrintamosiose per vienerias rungtynes atkovotų kamuolių (J.Valančiūnas serijoje su „Indiana Pacers“ buvo sugriebęs 19), ir per pirmąją rungtynių dalį atkovotų kamuolių. B.Biyombo dar iki pertraukos sugriebė 16 atšokusių kamuolių, kai J.Valančiūnas su „Pacers“ buvo sugriebęs 15.

Lietuvis dėl čiurnos traumos praleido 7 rungtynes iš eilės.

Tai buvo nervingas mačas, bet „Raptors“ kontroliavo situaciją nuo jo pradžios.

Dar iki pertraukos aikštėje kilo konfliktas. „Raptors“ įžaidėjas Cory Josephas įsivėlė į konfliktą su „Cavaliers“ aukštaūgiu Tristanu Thompsonu. Abu krepšininkai gavo po techninę pražangą. Beje, netyčia pats T.Thompsonas ranka užvožė LeBronui per smakrą.

„Cavaliers“ lyderis atsidūrė ant žemės ir šaltu veidu sugėrė smūgį.

Per du kėlinius „Raptors“ pelnė 60 taškų ir pasiekė atkrintamųjų varžybų rekordą. Prieš pat ketvirtąjį kėlinį su sirena „Cavaliers“ krepšio tinklelį skrodęs C.Josepho tritaškis padidino skirtumą iki 80:70, o lemiamoje susitikimo dalyje „Raptors“ išsaugojo pergalingą persvarą.

Beje, svarbiausiu metu po krepšiais karaliavęs B.Biyombo tempė „Raptors“ į priekį puolime. Nors iki ketvirtojo kėlinio tebuvo pelnęs vos 1 tašką, jame „centras“ surinko 6 taškus iš eilės ir likus žaisti pusketvirtos minutės įtvirtino šeimininkų pranašumą 91:77.

Nepriekaištingai veikė ne tik „Raptors“ puolimas, bet ir gynyba.

„Cavaliers“ ekipa pirmą kartą šių metų atkrintamosiose varžybose nepelnė bent 100 taškų. Daugiausiai – dėl blankaus lyderių žaidimo. Nors L.Jamesas surinko 24 taškus pataikydamas 9 metimus iš 17, jo patikimiausi bendražygiai Kyrie Irvingas pasižymėjo tik 3 tiksliais metimais iš 19 (13 tšk.), Kevinas Love – vos 1 metimu iš 9 (3 tšk.).

„Raptors“ sirgaliai – tvirtas Toronto krepšininkų užnugaris. Namuose atkrintamosiose varžybose „Raptors“ laimėjo 7 rungtynes iš 9.

Ketvirtasis serijos susitikimas Toronte vyks naktį iš pirmadienio į antradienį 3 val. 30 min. Lietuvos laiku.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 32 (12/23 dvit.), Kyle'as Lowry 20, Cory Josephas 14, DeMarre'as Carrollas ir Patrickas Pattersonas po 10.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 24, J.R.Smithas 22, Kyrie Irvingas 13 (3/19 met.), Channingas Frye 11... Kevinas Love 3 (1/9 met.).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti