TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
2023 11 11

Įsirašė į istoriją: Domantas Sabonis – visų laikų „Kings“ lyderis

Domantas Sabonis surinko pirmąjį šio sezono trigubą dublį ir atvedė „Sacramento Kings“ (4-4) link pirmosios pergalės naujajame NBA sezono vidurio turnyre. „Karaliai“ namuose 105:98 (34:20, 19:22, 22:28, 30:28) įveikė „Oklahoma City Thunder“ (5-4) klubą.

D.Sabonis nugalėtojams per 38 minutes įmetė 17 taškų (7/15 dvit., 3/6 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, po penkis kartus suklydo ir prasižengė.

Tai – pirmasis lietuvio trigubas dublis šiame sezone ir jau 15-asis atstovaujant „Kings“ klubui.

Pagal šį rodiklį D.Sabonis tapo visų laikų Sakramento komandos rekordininku, aplenkdamas 14 trigubų dublių atlikusį Chrisą Webberį.

Iš viso per karjerą Domas trigubą dublį surinko jau 33-ą kartą. Lietuvis pasivijo Beną Simmonsą ir NBA legendą Bobą Cousy bei su jais dabar dalinasi 13-15 vietas per lygos istoriją.

Gerą toną rungtynėms D.Sabonis ir „Kings“ uždavė jau pirmosiomis susitikimo minutėmis. Lietuvis vien per pirmą kėlinį rinko 10 taškų, 5 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus, o Sakramentas dar pirmajame kėlinyje susikrovė užtikrintą pranašumą – 32:15.

„Thunder“ kelis kartus sugrįžo į rungtynes, o tą padarė ir ketvirtajame kėlinyje, kai vedami Shai Gilgeouso-Alexanderio spurtavo 11:2 ir atsiliko tik 93:98, bet Kevinas Huerteris pataikė tritaškį, „Kings“ kelis sykius apsigynė ir išsaugojo pergalę.

Po rungtynių D.Saboniui atiteko ir maloni pareiga – įžiebti tradicinį „Kings“ pergalę pažymintį spindulį.

Tai – ne tik reguliariojo sezono, bet ir naujo sezono vidurio turnyro „Kings“ pergalių sąskaitą papildysiantis laimėjimas. Visos NBA komandos jame žaidžia išdalintos į šešias grupes po penkias ekipas, o grupių nugalėtojai ir dar dvi komandos pateks į finalinį aštuonių klubų turnyrą, kuris gruodžio pradžioje vyks Las Vegase.

„Kings“ žaidžia C grupėje, kur taip pat yra „Golden State Warriors“, „Minnesota Timberwolves“ ir „San Antonio Spurs“ klubai.

Sezono vidurio turnyro mačai yra žaidžiami lapkričio antradieniais ir penktadieniais.

„Kings“: Kevinas Huerteris 28 (7/9 dvit., 4/10 trit., 9 atk. kam.), Keeganas Murray 24 (11 atk. kam.), Domantas Sabonis 17 (13 atk. kam., 13 rez. perd.), Malikas Monkas 12 (8 rez. perd.).

„Thunder“: Shai Gilgeousas-Alexanderis 33 (14/23 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Jalenas Williamsas 14, Joshas Giddey 13, Chetas Holmgrenas 12 (7 atk. kam.).