2017 04 22 /2017 04 23

J.Valančiūnas gerai išnaudojo atsarginio vaidmenį, „Raptors“ išlygino seriją su „Bucks“

„Toronto Raptors“ krepšininkai atsigavo nuo triuškinančio pralaimėjimo trečiose serijos rungtynėse su „Milwaukee Bucks“ ir sugebėjo išlyginti seriją 2-2. Svečiuose „Raptors“ krepšininkai atkakliose rungtynėse palaužė „Bucks“ 87:76 (19:19, 22:22, 23:17, 23:18).
Jonas Valančiūnas ir Gregas Monroe
Jonas Valančiūnas ir Gregas Monroe / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą šį sezoną „Raptors“ treneris Dwane'as Casey nusprendė rungtynes pradėti be Jono Valančiūno. Vietoj jo treneris į aikštę metė puikų mačą sužaidusį Normaną Powellą, tačiau Serge'o Ibaka pasirodymas privertė D.Casey keisti savo planus – lemiamomis akimirkomis žaidė J.Valančiūnas.

Nors lietuvis suklydo 4 kartus ir jam ne visada sekėsi vienas prieš vieną tvarkytis su Gregu Monroe, tačiau Jonas į krepšį metė be užsikirtimų – pataikė visus 5 dvitaškius. S.Ibaka šiose rungtynės išmetė net 16 metimų (0/5 tritaškiai), o pataikė tik keturis.

Trečiojo kėlinuko viduryje po labai nesėkmingos S.Ibako atkarpos į aikštę grįžęs J.Valančiūnas žaidė iki pat mačo pabaigos. D.Casey leido lietuviui rungtyniauti nepaisant kelių klaidų ir pražangų trečiajame ketvirtyje. Už tai Jonas atsilygino 6 taškais per lemiamą ketvirtį.

Nuostabų mačą sužaidė DeMaras DeRozanas, surinkęs 33 taškus ir 9 atkovotus kamuolius. Gynėjas tiesiog tempė „Raptors“ į priekį pirmoje mačo dalyje, kai nekrito daugiau nė vienam Toronto krepšininkui. Iš 41-o „Raptors“ taško pirmoje mačo pusėje gynėjas surinko net 21.

Tai buvo gynybinio pobūdžio rungtynės su daugybę pramestų metimų. Nors „Bucks“ laimėjo kovą dėl kamuolių 50-41, tačiau juos paskandino klaidos. Toronto krepšininkai suklydo 12, tačiau šeimininkai – net 20 sykių.

Septynis kamuolius prarado savo žaidimo taip ir neradęs Giannis Antetokounmpo. „Bucks“ lyderio skuboti ir neapgalvoti veiksmai dažnai komandai labiau kenkė nei padėjo.

J.Valančiūnas rungtynes baigė per 22 minutes pelnęs 12 taškų (5/5 dvit., 2/2 baud.). Jis atkovojo 5 kamuolius, 1 kamuolį perėmė, po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

Lietuvis, vienintelis iš penkių žaidusių „Raptors“ atsarginių, pelnė taškus.

Penktosios serijos rungtynės dabar bus žaidžiamos Toronte, po to ekipos grįš į Milvokį, o lemiamas mačas, jeigu jo reikės, vėl vyks „Raptors“ tvirtovėje.

„Bucks“: T.Snellas 19 (5/10 trit.), G.Antetokounmpo (6/19 metim., 9 atk. kam., 7 kld.) ir G.Monroe (9 atk. kam.) po 14, K.Middletonas 10 (11 atk. kam.).

„Raptors“: D.DeRozanas 33 (12/22 metim., 9/9 baud., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.), K.Lowry 18, J.Valančiūnas ir N.Powellas (3/3 trit.) po 12, S.Ibaka (8 atk. kam., 3 blk.) 10.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Giannis Antetokounmpo ir Kyle Lowry

Ketvirtasis kėlinys: „Bucks“ – „Raptors“ 87:76 (19:19, 22:22, 23:17, 23:18)

47 min. J.Valančiūnas pataikė ketvirtąjį savo dvitaškį – 85:74.

45 min. Po D.DeRozano dvitaškio T.Snellas atsakė tolimu metimu – 74:81. Tačiau K.Lowry pataikė metimą paskutinę atakos sekundę, o dar vienas T.Snello bandymas buvo netaiklus.

44 min. N.Powellas smeigė labai svarbų tritaškį, po kurio „Raptors“ pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 79:69.

42 min. D.Derozano baudos leido „Raptors“ pirmauti 74:66, tačiau svečiai niekaip nesusitvarkė su G.Monroe. „Centras“ įmetė dvitaškį, blokavo K.Lowry metimą, o G.Antetokounmpo baudos metimas priartino „Bucks“ iki 69:74.

41 min. J.Valančiūnas pataikė du iš eilės dvitaškius po N.Powello perdavimų – 70:62.

39 min. Abi komandos negalėjo pelnyti taškų, o pastangomis išsiskyrė jau 12 metimų pro šalį metęs S.Ibaka. Tylą pagaliau nutraukė G.Monroe dvitaškis – 60:66.

Trečiasis kėlinys: „Bucks“ – „Raptors“ 58:64 (19:19, 22:22, 17:23)

J.Valančiūnas per tris ketvirčius žaidė 14 min., pelnė 6 taškus (2/2 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

36 min. J.Valančiūnui nesisekė kovoti su G.Monroe. Paskutinėje „Raptors“ atakoje po netaiklaus komandos draugo metimo lietuvis kovoje dėl kamuolio gavo jau ketvirtąją pražangą.

35 min. G.Monroe antrą kartą privertė suklysti J.Valančiūną kovoje vienas prieš vieną. Netrukus lietuvis dar ir prasižengė prieš „Bucks“ aukštaūgį, o šis sumetė baudas – 58:64.

33 min. „Raptors“ sėkminga atkarpa tęsėsi. K.Lowry pataikė dar vieną tritaškį, o „Bucks“ lyderis užsidirbo pražangą puolime (64:55). J.Valančiūnas atsikovojo kamuolį puolime, bet sustabdė komandos ataka prasižengdamas puolime.

32 min. J.Valančiūnas po gero komandos draugo perdavimo pelnė savo šeštąjį tašką – 61:53.

31 min. D.DeRoznas toliau siautė – galingas jo dėjimas sulaukė plojimų net iš „Bucks“ fanų. Netrukus N.Powellas smeigė tritaškį ir „Raptors“ pirmą kartą rimčiau atitrūko – 59:53.

30 min. D.DeRozanas pelnė 25-ąjį tašką, tačiau T.Snellas pataikė jau ketvirtąjį savo tritaškį. Pastarasis buvo vienintelis „Bucks“ žaidėjas, įmetęs iš toli. Netrukus tritaškį pataikė ir K.Lowry – 52:52.

29 min. Po S.Ibaka klaidos jis pakeistas J.Valančiūnu. Lietuvis iškart gynyboje sustabdė T.Makerį.

27 min. Metimais toliau piknaudžiavo S.Ibaka. Jis pataikė 4/8 dvitaškių, tačiau pro šalį skriejo visi 5 tritaškiai. Dar vienas D.DeRozano dvitaškis išvedė „Raptors“ į priekį – 47:45.

Antrasis kėlinys: „Bucks“ – „Raptors“ 41:41 (19:19, 22:22)

J.Valančiūnas pirmoje mačo dalyje žaidė 7 min., pelnė 4 taškus (1/1 dvit., 2/2 baud.), atkovojo kamuolį, 2 kartus suklydo bei 1 kartą prasižengė.

24 min. D.DeRozanas prieš pertrauką pelnė 21-ąjį savo tašką. Šis metimas išlygino rezultatą (41:41). „Raptors“ lyderis antrajame ketvirtyje pelnė net 16 taškų, abi komandos sunkiai rinko taškus.

21 min. „Raptors“ gynyba privertė šeimininku suklysti 11-ąjį kartą. D.DeRozanas (17 tšk.) baudų metimais išlygino rezultatą – 33:33.

19 min. Po 20 sek. pertraukėlės darbo ėmėsi D.DeRozanas. „Raptors“ lyderis dukart prasiveržė po krepšiu, tašką pridėjo N.Powellas – 33:31.

18 min. „Raptors“ puolėjai S.Ibaka ir D.Carrollas per abu buvo pataikę tik du metimus iš 10-ies. Keturi iš eilės G.Antetokounmpo taškai leido „Bucks“ atitrūkti – 33:26.

17 min. Dvi iš eilės greitos „Bucks“ atakos baigėsi taškais po Toronto krepšininkų klaidų ir šeimininkai persvėrė rezultatą – 27:23.

14 min. S.Ibaka grįžo ant parketo vietoj J.Valančiūno.

13 min. Pirmoje atakoje J.Valančiūnas sulaukė komandos draugo perdavimo ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio prieš kur kas žemesnį varžovą. Netrukus lietuvis antrą kartą suklydo.

Pirmasis kėlinys: „Bucks“ – „Raptors“ 19:19

J.Valančiūnas pirmajame ketvirtyje žaidė 4 min., pelnė 2 taškus (2/2 baud.), atkovojo kamuolį ir po 1 kartą suklydo bei prasižengė.

12 min. Paskutinės dvi „Raptors“ atakos nebuvo sėkmingos, o 5 iš eilės K.Middletono taškai leido „Bucks“ išlyginti rezultatą – 19:19.

11 min. Vienas prieš vieną ir vėl G.Monroe sustabdė J.Valančiūnas atsikovojo pirmąjį kamuolį.

10 min. Po 6-ojo D.DeRozano taško gynyboje puikiai vienas prieš vieną sužaidė J.Valančiūnas, sutrukdydamas G.Monroe pelnyti taškus. Kitoje atakoje lietuvis užsidirbo pirmąją pražangą prieš tą patį G.Monroe.

Puolime J.Valančiūnas atsiskaitė tuo pačiu, išprovokavo G.Monroe pražangą ir sumetė baudas, padidindamas skirtumą iki 19:14.

9 min. J.Valančiūnas bandė žaisti nugara prieš G.Monroe, tačiau pametė kamuolį. Gynyboje lietuvį su komandos draugais įveikė G.Antetokounmpo – 13:15.

8 min. Po sėkmingos „Raptors“ atkarpos į aikštę žengė J.Valančiūnas. Toronto ekipa apsigynė ir K.Lowry dvitaškiu padidino skirtumą iki 15:11.

6 min. T.Snellas pataikė antrą savo tritaškį, o po T.Makerio dvitaškio su pražanga „Bucks“ pirmavo 11:9.

5 min. T.Snellas ir N.Powellas netrukus apsikeitė tritaškiais – 5:7.

4 min. Labai nesėkminga rungtynių pradžia abiems komandoms. Metimai nekrito ir sužaidus 4 minutes rezultatas buvo tik 2:2.

„Raptors“ treneris nusprendė pirmą kartą šį sezoną starto penkete žaisti be Jono Valančiūno. Dwane'as Casey renkasi žemą penketą su Normanu Powellu, „centro“ pozicijoje išvysime Serge'ą Ibaką.