J.Valančiūnas ir „Pelicans“ sudavė smūgį D.Sabonio ir „Kings“ svajonėms

Stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje NBA akis į akį susitiko abu lietuviai.
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis linksmai pasišnekučiavo prieš rungtynes, bet nuaidėjus švilpukui draugysčių nebeliko.

„New Orleans Pelicans“ (48-32) šventė itin svarbią pergalę išvykoje – 135:123 (34:23, 30:35, 34:31, 37:34), nubraukdami paskutines „Sacramento Kings“ (45-35) viltis dar sugriebti garantuotą vietą NBA atkrintamosiose.

Dėl jos „Kings“ su Domantu Saboniu teks dar pakovoti įkrintamosiose, nes šansų pakilti į 6-ąją vietą Vakarų konferencijoje po šios nesėkmės – nebeliko.

Šeštojoje vietoje Vakaruose po šios pergalės įsitvirtino būtent „Pelicans“ su J.Valančiūnu. Iki reguliariojo sezono pabaigos liekant vos dviem turams „Pelikanai“ vienu laimėjimu lenkia „Phoenix Suns“ (47-33).

Abu lietuviai pasižymėjo dvigubais dubliais. J.Valančiūnas prie pergalės prisidėjo pelnydamas 13 taškų (5/8 dvit., 3/5 baud.), sugriebdamas 10 kamuolių ir atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus per 33 minutes.

D.Sabonio sąskaitoje – 18 taškų (8/12 dvit., 2/4 baud.), taip pat 10 sugriebtų kamuolių, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 4 klaidos per 35 minutes.

Verta pažymėti, kad tarpusavio akistatose taip buvo jau penktoji iš eilės „Pelicans“ ir J.Valančiūno pergalė prieš „Kings“ ir D.Sabonį.

Galingai startavę „Pelicans“ krepšininkai jau pirmajame šovė į priekį net 23 taškų skirtumu (34:11).

J.Valančiūnas diktavo sąlygas tarpusavio akistatoje, o svečiai dominavo aikštėje.

„Kings“ nenuleido rankų ir sugebėjo trečiajame kėlinyje priartėti iki vieno taiklaus metimo (76:78), bet „Pelicans“ tuomet surengė dar vieną spurtą (100:123) ir įsirašė itin svarbią pergalę.

Po jos galutinai paaiškėjo, jog Sakramento ekipai su D.Saboniu po reguliariojo NBA sezono teks varžytis įkrintamosiose.

„Kings“ Vakarų konferencijoje šiuo metu dalinasi 8–10 vietas su tiek pat sykių laimėjusiomis „Los Angeles Lakers“ ir „Golden State Warriors“ (po 45-35) ekipomis.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 33 (8 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 22, Keeganas Murray 19 (5/10 trit.), Domantas Sabonis 18 (10 atk. kam.), Davionas Mitchellas 13.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas (6 rez. perd., 3 per. kam.) ir C.J. McCollumas (7 rez. perd.) – po 31, Trey Murphy 27 (6/12 trit.), Jose Alvarado 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13 (10 atk. kam.), Dysonas Danielsas 10.