2017 11 15

J.Valančiūnas smaginosi dėjimais, o „Raptors“ triumfavo Teksase prieš vieną lygos lyderių

Jonas Valančiūnas prisiminė jaunystę ir smaginosi triuškinančiais dėjimais, o „Toronto Raptors“ (8-5) netikėtai sugebėjo sustabdyti įsibėgėjusį „Houston Rockets“ (11-4) traukinį. Šešių pergalių seriją turėję „raketos“ dužo namuose, kai čia apsilankė vienintelė NBA komanda iš Kanados. „Raptors“ iškovojo pergalę 129:113 (31:33, 45:31, 27:30, 26:19).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Gana solidžiai aikštėje atrodė ir mačą starto penkete pradėjęs lietuvis.

J.Valančiūnas pasireikšti gavo 17 minučių, kurias išnaudojo produktyviai, pradžiugino keliais galingais dėjimais, surinko 12 taškų (5/9 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), sugriebė 7 kamuolius, kartą rezultatyviai perdavė kamuolį komandos draugui ir padarė klaidą.

Tiesa, lietuviui būnant aikštėje „Raptors“ praleido vienu tašku daugiau, nei įmetė.

„Raptors“ žvėriškai atrodė antrajame kėlinyje, per kurį pelnė 45 taškus, o įpusėjus dvikovai buvo surinkę net 76 – antras rezultatas klubo istorijoje.

Bet net ir prieš taip rungtyniaujančius svečius „Rockets“ laikėsi.

Lemiamas lūžis šiame mače įvyko ketvirtajame kėlinyje. Jo pradžioje Hjustono klubas dar buvo sumažinęs atsilikimą iki 6 taškų, tačiau tuomet „Raptors“ surengė spurtą 12:4, pranašumas vėl padidėjo iki dviženklės žymos ir Toronto vyrai kėlė rankas į viršų.

Nepaisant pralaimėjimo, pasižymėti sugebėjo „Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas. Jis šiame mače sumetė visas 19 baudų, taip užfiksuodamas naują klubo rekordą.

Ekipos gynėjas aikštę paliko su 38 taškais ir 11 rezultatyvių perdavimų, bet padarė net 9 klaidas.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 38 (11 rez. perd.), Trevoras Ariza 20, Tarikas Blackas 13, Ericas Gordonas 12, Clintas Capela 11 (11 atk. kam.).

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 27, C.J. Milesas ir Kyle'as Lowry (10 rez. perd.) po 19, O.G. Anunoby 16, Delonas Wrightas 14, Jonas Valančiūnas 12.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas