2019 11 18

Jonas Valančiūnas nustelbė Nikolą Jokičių, bet pergalės nenugvelbė

Jonas Valančiūnas tęsia stabilų pasirodymą šiame NBA sezone. Lietuvis jau dvyliktą kartą pelnė dviženklį taškų skaičių ir surinko aštuntą sezono dvigubą dublį, tačiau jo atstovaujami „Memphis Grizzlies“ (5-8) namuose 114:131 (32:28, 17:44, 31:36, 34:23) nusileido „Denver Nuggets“ (9-3).
Nikola Jokičius prieš Joną Valančiūną
Nikola Jokičius prieš Joną Valančiūną / „Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas šiame susitikime ant parketo praleido kiek daugiau nei 22 minutes, per kurias pelnė 16 taškų (4/7 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, tris sykius suklydo ir kartą prasižengė.

Tai buvo vos trečias kartas šiame sezone, kai uteniškis pataiko bent du tritaškius per susitikimą. Apskritai jis iš tolimos distancijos atakuoja 33 proc. tikslumu (8/24).

Šįsyk Lietuvos rinktinės centras liūto dalį savo taškų susirinko pirmajame kėlinyje, kuriame į „Nuggets“ krepšį jų suvertė net 12.

Antrajame lietuvis pasižymėjo 4 taškais, bet būtent šis ketvirtis „grizliams“ tapo pragaištingu.

„Nuggets“ jį laimėjo net 44:17, susikraudami triuškinančią persvarą – 72:49.

Po ilgosios pertraukos skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs net 33 taškus, o paskutinis kėlinys jau tapo tik formalumu, kuriame J.Valančiūnas nedalyvavo.

Denverio ekipai pasiekti pergalei neprireikė net itin solidaus Nikolos Jokičiaus pasirodymo. Serbas per 25 su puse minutės tepelnė 9 taškus (3/4 dvit., 1/3 trit) ir atkovojo 5 kamuolius. Tiesa, centras dar spėjo išskirstyti 8 rezultatyvius perdavimus.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 22 (5/7 trit.), Brandonas Clarke'as 19, Jonas Valančiūnas 16 (10 atk. kam.), Ja Morantas 13 (6 rez. perd.).

„Nuggets“: Jamalas Murray 39 (7/12 trit., 8 rez. perd.), Paulas Millsapas 23, Juancho Hernangomezas 15, Jerami Grantas 12.