2015 10 06

Jonas Valančiūnas pranoko NBA čempioną, tačiau „Raptors“ patyrė nesėkmę

Jonas Valančiūnas antrosiose NBA draugiškose rungtynėse buvo arti dar vieno dvigubo dublio ir pranoko pagrindinį NBA čempionų „centrą“, tačiau šį kartą lietuvio pastangų pergalei neužteko. San Chozė mieste „Toronto Raptors“ ekipa nusileido „Golden State Warriors“ 87:95 (21:22, 25:31, 15:17, 26:25).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas rungtyniavo 22 minutes, pasižymėjo 8 taškais (4/6 dvit.), sugriebė 10 atšokusių kamuolių, po kartą suklydo ir prasižengė.

Tautietis rungtyniavo iki trečiojo kėlinio vidurio. Aikštėje jis daugiau nebepasirodė todėl, kad treneris leido pasireikšti atsarginiams žaidėjams.

Tiesioginis Jono oponentas Andrew Bogutas per 19 minučių nepelnė nė taško (0/2 dvit.) ir atkovojo 3 kamuolius.

„Raptors“ komandai DeMarre'as Carrollas pelnė 15, Normanas Powellas – 13, DeMaras DeRozanas – 12 taškų. N.Powellas visus savo taškus susirinko ketvirtajame kėlinyje.

Pagrindinis Toronto klubo įžaidėjas Kyle'as Lowry aikštėje nepasirodė.

„Warriors“ komandai Leandro Barbosa surinko 15, praėjusio sezono MVP Stephenas Curry (19 min.) ir jo bendražygis Klay Thompsonas – po 14 taškų.

S.Curry dar trečiajame kėlinyje išnaudojo pražangų limitą ir nebegalėjo grįžti į aikštę.

Aktyvi pradžia

Kaip ir rungtynėse su „Los Angeles Clippers“, J.Valančiūnas vėl aktyviai pradėjo susitikimą. Tiesa, du pirmieji jo išpuoliai baigėsi netaikliu metimu ir klaida.

Savo taškų sąskaitą „centras“ atidarė 8-ąją minutę. Jonas pelnė 4 taškus iš eilės ir didino persvarą 16:13.

Kitų J.Valančiūno taškų teko laukti iki trečiojo kėlinio vidurio. Panašiu scenarijumi krepšininkas vėl pelnė 4 taškus iš eilės, bet „Raptors” jau atsiliko 57:65.

Netrukus aukštaūgis sugriebė jau 10-ąjį atšokusį kamuolį.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Raptors“ be J.Valančiūno priartėjo prie „Warriors“ 66:72, tačiau NBA čempionai atitrūko dviženkliu skirtumu ir arčiau Toronto klubo nebeprisileido.

Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ treneris D.Casey leido pasireikšti atsarginiams žaidėjams, todėl J.Valančiūnas nuo suolo nebepakilo.