2018 02 11

Jono naktis NBA: triuškinanti pergalė, tritaškiai ir fantastiškas perdavimas

Jonas Valančiūnas surengė fantastišką pasirodymą NBA rungtynėse Šarlotėje. Lietuvis buvo arti dvigubo dublio ir padėjo „Toronto Raptors“ švęsti penktą pergalę iš eilės prieš „Hornets“ 123:103 (30:26, 32:29, 28:19, 33:29).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Uteniškis buvo arti dvigubo dublio jau trečiojo kėlinio viduryje, tačiau tradiciškai nuo suolo stebėjo ketvirtąjį kėlinį.

Iš viso Jonas Valančiūnas per 24 minutes pelnė 21 tašką (7/12 dvitašk,, 2/2 tritašk., 1/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, blokavo vieną metimą ir du kartus prasižengė.

J.Valančiūnas du tritaškius pelnė antrose rungtynėse iš eilės.

Vidurio puolėjas vis lengviau įvaldo snaiperio savybes. Per pastarąsias devynerias rungtynes J.Valančiūnas net penkis kartus pataikė po du tritaškius.

Tačiau, atrodo, kad tradicinio „centro“ etiketės atsikratantis J.Valančiūnas dar labiau plečia savo arsenalą. Internautus sužavėjo lietuvio perdavimas pro kojas Kyle'ui Lowry.

Tiesa, gynyboje lietuviui dar reikia pasitempti. Jo tiesioginis varžovas Dwightas Howardas pelnė 17 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

„Raptors“ tai buvo penktoji pergalė iš eilės ir septintas laimėtas mačas iš aštuonių pastarųjų.

Su 39 pergalėmis ir 16 pralaimėjimų „Raptors“ NBA Rytų konferencijoje pakilo į pirmąją vietą.

„Raptors“ treneriui Dwane'ui Casey tai buvo 300-oji pergalė.

„Hornets“: K.Walkeris 23, D.Howardas 17, J.Lambas 13, F.Kaminsky 10.

„Raptors“: D.DeRozanas 25, C.Milesas 24, J.Valančiūnas 21, K.Lowry 12, S.Ibaka ir F.VanVleetas po 10.