NBA naujokų biržos naktį visas Niujorkas staugė ant K.Porzingio, kai šį „Knicks“ vadovai pasirinko ketvirtuoju šaukimu. Bet dabar visi susižavėję griebiasi už galvų, išvydę dar vieną 221 cm ūgio latvio skrydį virš lanko.
Skraido virš galvų
Kai 19-os latvis pravėrė NBA duris, niekas dėl jo potencialo neabejojo.
Tačiau labiausiai stebina tai, kaip greitai 221 cm ūgio milžinas sugebėjo pritapti NBA. Aukštaūgis jau dabar daugumą NBA naujokų lenkia savo pasitikėjimu.
Niekas negalėjo pagalvoti, kad K.Porzingis taip skraidys virš lanko graibstydamas kamuolius ir grūsdamas juos į krepšį, kaip kad tai darė per LaMarcuso Aldridge'o, Kevino Love ar „Milwaukee Bucks“ aukštaūgių galvas.
Sezono pradžioje K.Porzingis per 24 minutes renka 12,3 taško (39,5 proc. met.), atkovoja 8,6 kamuolio ir blokuoja 1,3 metimo.
Per 36 minutes K.Porzingis rinktų vidutiniškai 18,2 taško, atkovotų 12,7 kamuolio, perimtų 1,9 kamuolio ir blokuotų 1,9 metimo.
Pagal puolime atkovotus kamuolius latvis NBA rikiuojasi septintoje vietoje (tarp tų žaidėjų, kurie sužaidė bent 100 minučių).
„Tikiu, kad Porzingis gali tapti NBA metų naujoku, – teigė ESPN apžvalgininkas Chadas Fordas. – Nors nuo sezono pradžios praėjo tik pora savaičių, statistika jau pagrindžia tokią prognozę. Jis už savęs turi visą tą „Knicks“ triukšmą ir populiarumą, kad galėtų gauti ROY prizą.“
Nustebino gynyba
Skeptikai aiškino, kad tvirtesni priešininkai traiškys sulysusį puolėją, bet K.Porzingis stebina ir gynyboje. Jis pagirtinai tvarkosi su greitesniais sunkiaisiais krašto puolėjais ir juos neblogai vaikosi prie perimetro.
Su savo talentu jis gali patekti į NBA TOP 10 žaidėjų sąrašą. „Knicks“ privalo aplink jį burti savo ateities komandą.
Su K.Porzingiu aikštėje „Knicks“ per 100 atakų praleidžia 97,2 taško. Kai latvis sėdi ant suolo, varžovai į Niujorko komandos krepšį meta vid. po 105 taškus.
K.Porzingio gynyba vienas prieš vieną po krepšiu – geresnė nei NBA vidurkis. Per latvį tikslą pasiekia 47,4 proc. metimų, kai vidurkis siekia 57,4 proc.
Aišku, K.Porzingis dar dažnai pasimeta komandinėje gynyboje, bet situacija nepalyginamai geresnė, nei buvo prognozuojama prieš jo debiutą.
K.Porzingiui dabar labiausiai reikia susitvarkyti su pražangomis. Dėl fizinės jėgos stokos jis dažnai priverstas stabdyti priešininkus neleistinais būdais.
Tai riboja jo minučių laiką. Kol kas jis žaidžia vidutiniškai po 24 per rungtynes.
Beje, puolėjo prognozuota stiprybė – tritaškiai, kol kas šlubuoja labiausiai. K.Porzingis pataikė tik 23 proc. tolimų metimų.
Tačiau neabejojama, kad tritaškių pataikymas gerės. Latvis tam turi minkštą riešą.
Nudžiuginę K.Bryanto žodžiai
Beje, po pastarųjų rungtynių tarp „Knicks“ ir „Lakers“, kurios galbūt tapo Kobe Bryanto atsisveikinimu su „Madison Square Garden“, amerikietis spėjo pasakyti keletą žodžių K.Porzingiui.
Apsikabinęs 221 cm ūgio puolėją amerikietis tarė: „Nenustok dirbti, jaunasis drauguži“.
„Tai – neįtikėtina. Kobe yra mano dievukas. Šie jo žodžiai rodo, kad manyje jis mato potencialą“, – džiūgavo pats K.Porzingis.
Vasarį „Los Angeles Lakers“ galėjo pasirinkti K.Porzingį antruoju šaukimu, tačiau nusprendė pakviesti gynėją D'Angelo Russellą. Šis kol kas nespindi taip, kaip tikėtasi – pelno 9,3 taško ir atlieka 3,2 rezultatyvaus perdavimo.
„Lakers” treneris Byronas Scottas netgi pripažino, kad dėl latvio padarė klaidingas išvadas.
„Manėme, kad jam prireiks daugiau laiko pritapti NBA. Bet akivaizdu, kad šiek tiek klydome. Jis jau dabar žaidžia gana gerai“, – sakė B.Scottas.
Latvis – „Knicks“ ateitis?
Jeigu neįvyks nieko netikėto, metų naujoku turėtų tapti „Minnesota Timberwolves“ vidurio puolėjas Karlas-Anthony Townsas.
Tačiau K.Porzingis ne daug nuo jo atsilieka.
„Townsas geresnis. Jis yra geriausias 2015-ųjų NBA naujokų biržos talentas. Bet Porzingis nėra toli nuo jo. Ir nemanau, kad jis bus toli nuo jo po penkerių metų, – samprotavo Ch.Fordas. – Su savo talentu jis gali patekti tarp dešimties geriausių NBA žaidėjų. Jam reikės nueiti ilgesnį kelią nei Townsui. Bet „Knicks“ privalo aplink jį burti savo ateities komandą.“
Jei Porzingis nenustos tobulėti, vasaromis NBA žaidėjai vėl trokš žaisti Niujorke.








