2018 03 07

Jono Valančiūno „Raptors“ prabudo paskutinę akimirką

„Toronto Raptors“ krepšininkai tris kėlinius atrodė apatiški tam, kas vyko aikštėje. Bet ketvirtajame pasodinę Joną Valančiūną, Rytų konferencijos lyderiai smogė „Atlanta Hawks“ krepšininkams 106:90 (27:28, 23:23, 26:26, 30:13).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trečiajame kėlinyje „Raptors“ turėjo vytis varžovus 76:77, bet šeimininkai lemiamą ketvirtį laimėjo net 30:13 ir išniro priekyje varžovų.

Lemiamoje mačo dalyje Toronto gynyba leido svečiams pataikyti tik 6 metimus iš 18 ir privertė suklysti net 8 kartus.

„Jei nežaisi, pastangos pranoks talentą. Taip neturėtų būti, kad tris kėlinius turėtume tą aiškintis“, – po mačo nepasitenkinimo neslėpė „Raptors“ treneris Dwane'as Casey.

Specialistas lemiamoje rungtynių atkarpoje pasodino ant suolo J.Valančiūną ir sprendimas visiškai pasiteisino – jį aikštėje puikiai pavadavo austras Jakobas Poeltlas, lūžio metu surengęs porą rezultatyvių išpuolių iš eilės.

26 minutes ant parketo praleidęs lietuvis per tris kėlinius surinko 15 taškų (4/9 dvit., 0/2 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 25 taškus surinkęs DeMaras DeRozanas. Pralaimėjusiems Johnas Collinsas ir Kentas Bazemore'as pelnė po 14.

„Raptors“ tai buvo 5 pergalė iš eilės ir jau 12 per 13 pastarųjų rungtynių.

Su 46 pergalėmis ir 17 pralaimėjimų Toronto ekipa pirmauja NBA Rytų konferencijoje.

„Raptors“: D.DeRozanas 25, J.Valančiūnas 15, CJ Milesas 14, S.Ibaka 10.

„Hawks“: J.Collinsas ir K.Bazemore'as po 14, D.Dedmonas 12 (10 kam.), D.Schroderis 11.