2021 01 12

Kalifornijos sostinėje – tėvą pranokęs D.Sabonis, bet apmaudus „Pacers“ pralaimėjimas

Domantas Sabonis sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių, tačiau svarbiausio jo metimo teisėjai neįskaitė ir „Indiana Pacers“ (6-4) klubas išvykoje 122:127 (30:30, 34:35, 29:32, 29:30) nusileido „Sacramento Kings“ (5-6) krepšininkams.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

39,5 minutės Kalifornijos sostinėje Sakramente žaidęs D.Sabonis pelnė 28 taškus (12/20 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tris kartus suklydo ir keturis sykius prasižengė.

Pasiekęs jau dešimtą dvigubą dublį šį sezoną, D.Sabonis per karjerą tokių pasirodymų surengė jau 107 bei aplenkė prieš du dešimtmečius stipriausioje pasaulio lygoje žaidusį savo tėvą Arvydą. 1995–2003 m. NBA pirmenybėse spurdėjęs A.Sabonis iš viso surinko 106 dublius.

Tam, kad pasiektų 107 dvigubus dublius, D.Saboniui prireikė 301 rungtynių. A.Sabonis 106 dublius surinko per 470 mačų.

Pagal dvigubus dviženklius pasirodymus tarp lietuvių D.Sabonis yra trečias – jis atsilieka tik nuo Jono Valančiūno (195) ir Žydrūno Ilgausko (194).

Šį sezoną D.Sabonis yra elitinėje NBA dvigubų dublių kategorijoje. Be jo, visose žaistose rungtynėse dublius rinko tik Andre Drummondas (11) ir Nikola Jokičius (10).

Domas taiklių metimų pasiutpolkę užsuko jau pirmajame kėlinyje.

„Kings“ nerado priešnuodžių lietuviui baudos aikštelėje, o nuostabiai savo lyderį radę „Pacers“ žaidėjai maitino D.Sabonį kamuoliais kone kiekvienoje atakoje. Iš viso centras iš Lietuvos pelnė 12 iš pirmųjų 19 savo komandos taškų, bet pranašumo ekipai tai sukurti nepadėjo – pirmosios 12 minučių baigėsi lygiu rezultatu 30:30.

Antrajame ketvirtyje komandos ir toliau žaidė taškas į tašką, o D.Sabonis jau įpusėjus rungtynėms buvo pelnęs 16 taškų.

Po ilgosios pertraukos Sakramento komanda atitrūko. 10:0 spurtavę šeimininkai iš pradžių įgijo 10, o netrukus – ir 12 taškų pranašumą (89:77), o juos pristabdyti sekėsi tik D.Saboniui.

Lietuvis iš pradžių pelnė dvitaškį su pražanga, netrukus pridėjo dar du baudų metimus, o iš viso per kėlinį pelnė 9 taškus ir „Pacers“ po trijų ketvirčių atsiliko jau tik 93:97.

Ketvirtąjį kėlinį Sakramento komanda pradėjo vėl susikraudama dviženklį pranašumą (103:93), tačiau „Pacers“ sugrįžo į rungtynes ir po D.Sabonio dvitaškio su pražanga rezultatas išsilygino – 110:110.

Lemiamomis akimirkomis Indianos klubą tempė 7 taškus iš eilės pelnęs Victoras Oladipo, o šansą išvesti savo komandą į priekį likus kiek daugiau nei minutei turėjo ir D.Sabonis.

Jo metimą nuo lentos blokavo Richaunas Holmesas, tačiau arbitrai įskaitė lietuvio bandymą, o prie lietuvio pavardės tuo metu degė jau 30 taškų. Visgi pasitelkę vaizdo peržiūrą teisėjai sprendimą pakeitė – R.Holmesas kamuolį lietė anksčiau nei šis atsitrenkė į lentą, o „Pacers“ bei D.Sabonis neteko 2 brangių taškų.

Dovanėlę gavę „karaliai“ ja pasinaudojo – kitoje atakoje tritaškį pataikė Buddy Hieldas, o vyšnią ant torto uždėjo pro D.Sabonį prasiveržęs ir triuškinantį dėjimą atlikęs De'Aaronas Foxas.

„Pacers“ pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo du sykius iš eilės ir Rytų konferencijoje iš antrosios vietos nusileido į ketvirtąją.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 30 (10/14 metimai, 8/8 baud., 8 atk. kam.), De'Aaronas Foxas 21 (9 rez. perd.), Buddy Hieldas 18 (6/11 trit.), Richaunas Holmesas 16 (10 atk. kam.), Tyrese Haliburtonas 12.

„Pacers“: Domantas Sabonis 28 (12/20 dvit., 11 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 24 (4/10 trit., 9 rez. perd.), Victoras Oladipo (2/11 trit.) ir Dougas McDermottas (5/5 dvit., 3/5 trit.) po 21.