2023 03 17

Kosminius skaičius rinkęs D.Sabonis vedė „Kings“ į istorinę pergalę

42-ąją sezono pergalę iškovojęs „Sacramento Kings“ (42-27) klubas pirmą sykį per 17 metų užsitikrino tai, kad reguliarųjį sezoną baigs turėdamas daugiau laimėjimų nei nesėkmių.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Labiausiai prie to prisidėjo Domantas Sabonis. Pirmą visą sezoną Sakramente žaidžiantis 26-erių lietuvis surinko įspūdingą dvigubą dublį – 24 taškus (8/12 dvit., 0/2 trit., 8/9 baud.) ir 21 atkovotą kamuolį.

Vidurio puolėjas dar iki didžiosios pertraukos savo sąskaitoje turėjo bent 20 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 3 blokuotus metimus, tapdamas pirmuoju tokiu krepšininku šiame NBA sezone.

Jis taip pat dar labiau pagerino „Kings“ dvigubų dublių rekordą – iki 56-ių – ir vienintelis šiame NBA sezone jau 4 sykius mačą baigė su 20+20 statistika.

D.Sabonio vedama „Kings“ išvykoje 101:96 (24:24, 30:17, 28:30, 19:25) pranoko „Brooklyn Nets“ (39-31) ekipą.

Svečiai atitrūko antrajame kėlinyje, kai puolime tiesiog sužvėrėjo D.Sabonis. „Kings“ spurtavo 13:0 ir galiausiai susikrovė 17 taškų pranašumą (60:43).

„Nets“ nepasidavė ir pabaigoje priartėjo iki penkių taškų (84:89), bet Sakramento ekipa arčiau varžovų neprisileido ir išsaugojo pergalę.

Dominavusiam D.Saboniui iki trečio trigubo dublio iš eilės šįkart pritrūko rezultatyvių perdavimų. Lietuvis jų atliko 5. Taip pat – 4 blokus, prarado 4 kamuolius ir 3 sykius prasižengė.

„Kings“: Domantas Sabonis 24 (21 atk. kam., 4 blok.), De'Aaronas Foxas 18 (6 atk. kam.), Malikas Monkas 12 (6 rez. perd.), Trey Lylesas 11 (6 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 11 (6 atk. kam.), Keeganas Murray 11.

„Nets“: Mikalas Bridgesas 23, Spenceras Dinwiddie 18 (7 rez. perd.), Sethas Curry 14, Nicas Claxtonas 14 (14 atk. kam.), Cameronas Johnsonas 10 (6 atk. kam.), Royce O'Neale 7.

Antrą pergalę iš eilės iškovojusi Sakramento ekipa NBA Vakarų konferencijoje užima 2 vietą ir siekia nutraukti juodžiausią seriją NBA istorijoje – sugrįžti į atkrintamąsias net po 17 metų pertraukos.