2019 10 04 /19:41

D.Sabonio vakaras Mumbajuje: prakirsta galva, monstriški epizodai ir lyderio vaidmuo

Domantas Sabonis jau pirmajame draugiškų rungtynių prieš „Sacramento Kings“ kėlinyje sugėrė skaudų varžovo smūgį ir apsipylė krauju. Vis tik tai lietuvio nesustabdė – jis grįžo į aikštę, padėjo „Indiana Pacers“ ekipai panaikinti deficitą ir iškovoti pergalę per pratęsimą 132:131 (29:39, 30:33, 33:25, 26:21, 14:13).
Per draugiškas rungtynes D.Saboniui buvo prakirsta galva
Per draugiškas rungtynes D.Saboniui buvo prakirsta galva / nuotr. stopkadras

Po netikslaus baudos metimo pirmose ikisezoninėse rungtynėse Mumbajuje (Indija) D.Sabonis šoko kovoti dėl kamuolio prieš tris „Kings“ bokštus.

Iš pradžių kamuolys buvo pamuštas į viršų, o tada Saboniukas ir gavo galingą Dewayne'o Dedmono smūgį alkūne virš ausies.

30-metis „Kings“ vidurio puolėjas, atrodo, nelabai suprato, ką padarė ir nusisukęs dar suspaudė kumščius džiaugdamasis dėl sėkmingos kovos.

D.Sabonis skėsčiodamas rankomis ir vis liesdamas kraujuotą veidą žiūrėjo į taisyklių pažeidimo neužfiksavusius arbitrus.

Iki šio epizodo Sabas buvo sužaidęs 5 minutes, per kurias spėjo pelnyti 6 taškus (3/5 dvit.) ir atkovoti 2 kamuolius. „Pacers“ tuo metu atsiliko 10:17.

Dar neįpusėjus antrajam kėliniui D.Sabonis grįžo į aikštę ir tęsė rungtynes su apsauginiu raiščiu ant galvos.

Pačioje mačo pradžioje lietuvis pasižymėjo triuškinančiu dėjimu iš viršaus.

Nors „Pacers“ pirmoje rungtynių pusėje atsiliko nuo varžovų, po pertraukos spurtavo 17:5 ir ėmė minti varžovams ant kulnų.

D.Sabonis toliau rungtyniavo puikiai: lietuvis efektingai taisė komandos draugo metimą, o trečiąjį kėlinį uždarė kelione nuo krepšio iki krepšio, kurią uždarė galingu dėjimu iš viršaus. Be puikaus puolimo, Saboniukas ir gynėsi labai patikimai.

Paskutiniajame ketvirtyje D.Sabonis demonstravo ir kamuolio perdavimo sugebėjimus.

Vis dėlto paskutiniame kėlinyje centras iš Lietuvos daug žaidimo laiko negavo ir nuo suolo stebėjo paskutines minutes, kurių metu jo komandos draugai sugebėjo išplėšti pratęsimą.

Per papildomą laiką D.Sabonis vėl žaidė, darė tai sėkmingai ir padėjo „Pacers“ švęsti sunkią pergalę.

Iš viso ant parketo D.Sabonis praleido 31 minutę. Per šį laiką jis pelnė 21 tašką (9/14 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud. met.), atkovojo 12 kamuolių (6 puolime), 5 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė. Lietuviui būnant aikštėje „Pacers“ pelnė 3 taškais daugiau nei „Kings“.

„Pacers“: T.J.Warrenas 30, D.Sabonis 21 (12 atk. kam., 2 rez. perd.), J.Lambas 20, M.Brogdonas 15 (14 rez. perd.).

„Kings“: B.Hieldas 28, H.Barnesas 21, D.Foxas 16 (8 rez. perd.), B.Bogdanovičius ir N.Bjelica po 14.