2019 11 25

L.Dončičiaus diriguota „Mavericks“ puolimo mašina pervažiavo ir „Rockets“

Po daugiau nei 140 taškų per paskutines dvejas rungtynes rinkę „Dallas Mavericks“ (11-5) krepšininkai nesustojo ir prieš save išvydę stipresnį oponentą nei anksčiau sutiktas „Golden State Warriors“ ir „Cleveland Cavaliers“ komandas. Per tašką nuo karjeros rezultatyvumo rekordo likusio Lukos Dončičiaus vedami „Mavs“ išvykoje 137:123 (45:29, 33:32, 27:34, 32:28) sudorojo „Houston Rockets“ (11-6) ir iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Į pergalę „Mavericks“ eilinį sykį vedė Jamesą Hardeną nustelbęs L.Dončičius. Slovėnas per 34 minutes pelnė 41 tašką (10/15 dvit., 5/14 trit., 6/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Savo karjeros rekordą 20-metis krepšininkas pasiekė praėjusį antradienį, kai į „San Antonio Spurs“ krepšį sumetė 42 taškus.

Jis taip pat tapo vos ketvirtuoju žaidėju nuo 1983-1984 m. sezono, ketveriose rungtynėse iš eilės surinkusiu bent 30 taškų ir atlikusiu bent 10 rezultatyvių perdavimų. Tai prieš L.Dončičių padarė ir Michaelas Jordanas, Russellas Westbrookas bei J.Hardenas.

„Nuostabu būti tarp tokių žaidėjų. Tačiau svarbiausia, kad laimėjome čia, Hjustone, kur žaisti buvo tikrai sunku“, – po jau eiliniu tampančio pasirodymo sakė komandos vedlys.

Savo ruožtu J.Hardenas rungtynėse prieš „Mavericks“ žaidė 7 minutėmis ilgiau (41 min.), o per šį laiką spėjo pelnyti 32 taškus (9/9 dvit., 2/15 trit., 8/10 baud.), atkovoti 9 kamuolius ir atlikti 11 rezultatyvių perdavimų.

Dalaso klubas rimtą paraišką pergalei pateikė jau pirmajame kėlinyje, kuriame užmėtė varžovus tritaškiais ir pabėgo 45:29.

Po dviejų kėlinių „Mavs“ turėjo net 78 taškus, taip užfiksuodami geriausią pasiekimą nuo 1996-ųjų, o po ilgosios pertraukos svečių pranašumas pasiekė ir 20 taškų žymą – 87:67.

„Rockets“ pavyko atkurti intrigą, kai ketvirtajame kėlinyje Russello Westbrooko ir Clinto Capelos pastangomis skirtumas sumenko iki 5 taškų – 110:105.

Vis dėlto tuomet į aikštę sugrįžo L.Dončičius ir Kristapas Porzingis, o „Mavericks“ netruko susigrąžinti triuškinamos persvaros. Svečiai iš Dalaso surengė spurtą 21:4 ir likus 3 minutėms pirmavo 135:113, o paskutines rungtynių akimirkas L.Dončičius ir kiti „Mavs“ lyderiai galėjo praleisti ant atsarginių suolo.

30 taškų vidurkį viso sezono metu po šių rungtynių peržengęs L.Dončičius vien per ketvirtąjį kėlinį spėjo pelnyti 13 taškų, nors jame žaidė tik kiek daugiau nei 7 minutes. Lemiamu metu slovėnas varžovą Austiną Riversą pavaišino ir itin retu bloku.

Po šios pergalės „Mavericks“ pakilo į trečiąją Vakarų konferencijos vietą. Tiesa, ją Teksaso komanda dalijasi su „Los Angeles Clippers“ ir „Utah Jazz“ ekipomis.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 32 (9/9 dvit., 2/15 trit., 9 atk. kam., 11 rez. perd.), Russellas Westbrookas 27 (6 rez. perd.), Clintas Capela 21 (10/16 dvit., 22 atk. kam.), P.J. Tuckeris ir Danuelis House'as po 16.

„Mavericks“: Luka Dončičius 41 (10/15 dvit., 5/14 trit., 10 rez. perd.), Timas Hardaway 31 (5/11 trit.), Kristapas Porzingis 23 (13 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 12, Maxi Kleberis 11.