2020 02 06 /07:41

J.Valančiūno viešnagė pas L.Dončičių: pergalė ir krauju pasruvęs K.Porzingis

„Memphis Grizzlies“ (26-25) su Jonu Valančiūnu toliau tvirtai kabinasi į atkrintamąsias. Tayloro Jenkinso vyrai atvyko į Teksasą ir sužaidė dar vieną solidų mačą prieš europietišką „Dallas Mavericks“ (31-20). Pergalė – 121:107 (31:32, 28:24, 41:22, 21:19).
Jonas Valančiūnas ir Luka Dončičius
Jonas Valančiūnas ir Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Starto penkete mačą pradėjęs J.Valančiūnas žaidė 28 minutes, per kurias įmetė 8 taškus (3/6 dvitaškių, 2/2 baudų), sugriebė 10 kamuolių, 2 kartus prasižengė ir uždirbo 10 naudingumo balų.

Po triumfo Dalase „Grizzlies“ pirmą sykį šį sezoną peržengė 50 proc. pergalių rodiklį.

Dabar Memfio komanda yra iškovojusi 26 pergales ir patyrusi 25 pralaimėjimus.

Nors šį sezoną „Mavs“ demonstruoja solidžius rezultatus, istoriškai „Grizzlies“ jiems yra labai neparankus priešininkas.

Memfio komanda prieš Dalaso ekipą laimėjo tryliktą kartą per 16 pastarųjų susitikimų.

„Mavericks“ buvo priekyje tik iki antrojo kėlinio pradžios. Vėliau „Grizzlies“ perėmė iniciatyvą ir užtikrintai nutolo, o ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo net rekordine 25 taškų persvara.

Šeimininkų neišgelbėjo puikus latvio Kristapo Porzingio pasirodymas. Aukštaūgis per 29 minutes pelnė 32 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

Tiesa, trečiojo kėlinio viduryje kovodamas dėl kamuolio braliukas praleido Josho Jacksono smūgį alkūne ir kruvina nosimi paliko aikštę bei daugiau nežaidė.

Trauma veikiausiai nėra rimta. „Mavs“ treneris Rickas Carlisle'as po mačo užsiminė, kad nerizikavo puolėjo sveikata, nes varžovų pranašumas klausimų nekėlė.

Dalaso ekipoje dėl čiurnos traumos ketvirtą mačą iš eilės praleido Luka Dončičius.

„Mavericks“: Kristapas Porzingis 32 (12 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 20, Timas Hardaway 14, Maximilianas Kleberas 10.

„Grizzlies“: Ja Morantas 21, Jarenas Jacksonas ir Tyusas Jonesas po 19, Brandonas Clarke'as 18, Dillonas Brooksas 13, De'Anthony Meltonas 10.