2019 12 02

L.Dončičius pamokė LeBroną, o „Mavericks“ nutraukė pergalingą „Lakers“ seriją

Puikią formą pastaruoju metu demonstruojantis Luka Dončičius ir jo atstovaujamas „Dallas Mavericks“ (13-6) klubas susitvarkė ir su absoliučiais NBA lyderiais. Puikiai trečiąjį kėlinį sužaidusi Teksaso ekipa išvykoje 114:100 (25:30, 34:32, 35:17, 20:21) nugalėjo „Los Angeles Lakers“ (17-3) ir nutraukė šios 10-ties pergalių seriją.

Lemiamą atkarpą „Mavs“ sužaidė trečiajame kėlinyje, kurį laimėjo 35:17.

Po dviejų ketvirčių Dalaso krepšininkai dar atsiliko 59:62, bet iškart po ilgosios pertraukos išsiveržė į priekį, laimėdami atkarpą 9:1, o netrukus varžovams smogė dar rimčiau – „Mavericks“ nepraleido taškų daugiau nei keturias minutes, o patys spurtavo su 17 pelnytų taškų be atsako bei ėmė triuškinti varžovus – 87:67.

„Lakers“ dar bandė kabintis ir buvo sumažinę savo deficitą iki 12 taškų, tačiau L.Dončičiaus vedami „Mavs“ susitvarkė su išaugusiu oponentų spaudimu bei išlaikė saugią persvarą.

Bene paskutiniu dūriu šeimininkams tapo L.Dončičiaus tritaškis per iškeltas LeBrono Jameso rankas – „Staples Center“ areną užtildęs slovėnas sukrovė savo komandai rekordinę persvarą (110:89) ir įtvirtino antrąjį iš eilės „Mavericks“ laimėjimą.

Iš viso L.Dončičius beveik per 33 minutes pelnė 27 taškus (6/13 dvit., 4/10 trit., 3/3 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų. 16 taškų jis pelnė vien per trečiąjį kėlinį, kuomet „Mavs“ perlaužė rungtynių tėkmę.

Slovėnas kiek pranoko net ir patį L.Jamesą, kuris rungtynes baigė su 25 taškais (11/15 dvit., 0/5 trit., 3/3 baud.), 9 atkovotais ir 4 perimtais kamuoliais bei 8 rezultatyviais perdavimais per daugiau nei 36 minutes.

Paskutinį kartą „Lakers“ buvo suklupę dar lapkričio 11-ąją, kai nusileido „Toronto Raptors“ ekipai.

„Lakers“: Anthony Davisas 27 (9/19 dvit., 10 atk. kam.), LeBronas Jamesas 25 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Alexas Caruso 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 27 (9 atk. kam., 10 rez. perd.), Delonas Wrightas 17 (9 rez. perd.), Kristapas Porzingis, Dwightas Powellas (9 atk. kam.) ir Justinas Jacksonas po 15.