2022 05 26

Majamį surakinę „Celtics“ – per vieną pergalę nuo NBA finalo

„Boston Celtics“ klubas atsidūrė per vieną pergalę nuo NBA finalo. Ime Udokos auklėtiniai svečiuose 93:80 (17:19, 20:23, 32:16, 24:22) įveikė „Miami Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3-2.
Jaysonas Tatumas
Jaysonas Tatumas / „Scanpix“/AP nuotr.

Lemiamą žingsnį „Celtics“ galės žengti naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai žais rungtynes prieš „Heat“ savo aikštėje.

Jei pateks į finalą, Bostono klubas jame žais pirmą kartą nuo 2010 metų, kai kovoje dėl titulo pralaimėjo „Los Angeles Lakers“ ekipai septynerių rungtynių serijoje.

Majamyje „Celtics“ laimėjo tikrą gynybinį mūšį.

Ketvirtajame serijos mače Majamio krepšininkai prametė net 14 pirmųjų savo metimų, o sunkiai įsibėgėjo ir šį kartą, kai per daugiau nei penkias minutes pelnė vos 2 taškus.

Tiesa, „Celtics“ tuo pasinaudoti nelabai sugebėjo, nes pirmavo tik 7:2, o galiausiai, „Heat“ užsikūrus, šeimininkai netgi laimėjo pirmą ketvirtį 19:17.

Antrame ketvirtyje labiau ėmė strigti Bostono puolimas – „Celtics“ taškų nepelnė beveik penkias minutes, o „Heat“ susikrovė 7 taškų persvarą (24:17). Visą antrąjį kėlinį pirmavę Eriko Spoelstros auklėtiniai įpusėjus mačui buvo žingsniu priekyje – 42:37.

Trečiajame kėlinyje sunkumai vėl aplankė „Heat“. Pirmus devynis metimus po ilgosios pertraukos prametę šeimininkai pralaimėjo atkarpą 0:8 ir atsiliko 42:45, o dar vieną prastą atkarpą sužaidė ketvirčio pabaigoje.

„Celtics“ pelnė 10 taškų iš eilės, laimėjo kėlinį dvigubu rezultatu 32:16 ir po Jayleno Browno metimų sužaidus tris kėlinius pirmą kartą turėjo dviženklę persvarą – 69:58.

J.Brownas fantastiškai pradėjo ir ketvirtąjį kėlinį, kai per kelias minutes pataikė tris tritaškius, dar vieną pridėjo Jaysonas Tatumas ir savo spurtą iki 24:2 pratęsę „Celtics“ ėmė triuškinti varžovus iš Floridos – 83:60.

„Heat“ dar bandė gaivinti 8 taškus iš eilės pelnęs Bamas Adebayo, bet šeimininkams nebeužteko laiko ir jiems teko pripažinti varžovų pranašumą antrose rungtynėse iš eilės.

„Celtics“ savo pergalę nugrindė geležine gynyba. „Heat“ iš žaidimo pataikė tik 31,9 proc. tikslumu (30/94), o tritaškius atakavo viso labo 15,6 proc. (7/45).

Sustabdytas buvo ir Majamio lyderis Jimmy Butleris, pelnęs 13 taškų, bet įmetęs 4 metimus iš žaidimo iš 18.

O starto penkete rungtynes pradėję „Heat“ gynėjai Kyle'as Lowry ir Maxas Strusas kartu sudėjus prametė visus 15 metimų, taip užfiksuodami prasčiausią pasiekimą per daugiau nei 50 metų.

Savo ruožtu „Celtics“ lyderiai buvo produktyvūs – J.Tatumas ir J.Brownas kartu sudėjus pelnė 47 taškus, pataikė 17 metimų iš 39 ir 7 tritaškius iš 17.

„Heat“ antrose rungtynėse iš eilės vertėsi be kirkšnies traumą patyrusio Tylerio Herro.

„Heat“: Bamas Adebayo 18 (8/15 dvit., 10 atk. kam.), Gabe'as Vincentas 15 (5/5 dvit., 1/7 trit.), Jimmy Butleris 13 (4/18 metimai, 6 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 11 (3/10 trit.).

„Celtics“: Jaylenas Brownas 25 (5/9 trit.), Jaysonas Tatumas 22 (7/20 metimai, 12 atk. kam., 9 rez. perd.), Alas Horfordas 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Derrickas White'as 14 (6/6 dvit., 5 rez. perd.).