2020 08 05

„Mavs“ pergalės fone – įspūdingas L.Dončičiaus rekordas ir B.Bogdanovičiaus košmaras

„Dallas Mavericks“ (41-29) pagaliau pasiekė pirmąją pergalę NBA „burbule“. Tiesa, tam jiems prireikė pratęsimo – po papildomų penkių minučių 114:110 (27:37, 29:23, 19:22, 20:13, 19:15) įveikti „Sacramento Kings“ krepšininkai (28-39).
Luka Dončičius (dešinėje)
Luka Dončičius (dešinėje) / „Scanpix“ nuotr.

Šiose rungtynėse labai skirtingai sekėsi „Mavs“ ir „Kings“ atstovaujantiems Balkanų šalių atstovams.

Luka Dončičius nugalėtojų gretose tiesiog spindėjo – slovėnas ne tik surinko trigubą dublį, bet ir pagerino karjeros atkovotų kamuolių rekordą.

21-erių krepšininkas per 43,5 minutės pelnė 34 taškus (10/18 dvit., 2/6 trit., 8/11 baud.), sugriebė net 20 kamuolių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Iki tol L.Dončičius daugiausiai per vienerias rungtynes kamuolį buvo nusiėmęs 18 kartų.

Įdomu tai, kad L.Dončičius tapo jauniausiu NBA krepšininku, per vieną susitikimą surinkusiu 30 taškų, 20 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Tą jis padarė būdama 21 metų ir 158 dienų amžiaus.

Įdomu tai, kad tokią statistinę eilutę nuo 1975-ųjų padarė tik keturi žaidėjai, o vienas jų – anksčiau šį sezoną tokia įspūdinga statistika pasižymėjęs Nikola Jokičius.

Jei „Mavs“ slovėnas spindėjo, tai „Kings“ serbas Bogdanas Bogdanovičius sužaidė vienas prasčiausių rungtynių per savo karjerą NBA.

Gynėjas prametė pirmus 14 metimų iš žaidimo, o vienintelius savo taškus pelnė tritaškiu paskutinėmis pratęsimo sekundėmis. 27-erių žaidėjas taip ir liko su 3 taškais (0/7 dvit., 1/8 trit.), o taip pat atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Mavericks“ tai buvo pirmoji pergalė „burbule“ – prieš tai jie nusileido „Houston Rockets“ ir „Phoenix Suns“ komandoms. Vakarų konferencijoje jie žengia septinti.

Tuo tarpu „karaliai“ vis dar lieka be pergalių ir jau praktiškai atsisveikino su viltimis pakovoti dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 28 (9 rez. perd.), Buddy Hieldas 21 (5/14 trit.), Kentas Bazemore'as 16, Nemanja Bjelica 12 (13 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 34 (20 atk. kam., 12 rez. perd.), Kristapas Porzingis (0/7 trit., 10/11 baud.) ir Timas Hardaway'us po 22, Dorianas Finney-Smithas 16 (16 atk. kam.).