2021 01 16

Milvokyje – Lukos nepasitenkinimas trenerio sprendimu ir Giannio košmarai metant baudas

Milvokio „Fiserv Forum“ arenoje vienas prieš kitą stojo Luka Dončičius ir Giannis Antetokounmpo, o pergalę po dramatiškos kovos iškovojo būtent pastarojo ekipa. „Milwaukee Bucks“ (9-4) namuose 112:109 (30:23, 25:24, 29:34, 28:28) palaužė „Dallas Mavericks“ (6-5).
„Milwaukee Bucks“ – „Dallas Mavericks“
„Milwaukee Bucks“ – „Dallas Mavericks“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus apie 30 sek. Dalaso klubas turėjo dviejų taškų deficitą (107:109), tačiau kamuolį savo rankose.

Nors Trey'aus Burke'o tritaškis tikslo nepasiekė, kamuolį puolime sugriebė Willie Cauley-Steinas ir svečiai turėjo dar vieną progą.

Įdomu tai, kad lemiamos atakos metu kamuolys L.Dončičiaus taip ir nepasiekė – T.Burke'as atidavė žaidimo įrankį Kristapui Porzingiui, kurio sunkus metimas skriejo pro šalį.

„Mavericks“ atlikus pražangą ir praradus šansus kovoti dėl pergalės, Luka savo nepasitenkinimą demonstratyviai parodė suolui – T raidę, kuri signalizavo apie tai, jog minutės pertraukėlė prieš tai buvo būtina.

„Tai trenerio sprendimas, tačiau jei būtume pataikę, viskas būtų gerai. Nežinau... Tai trenerio sprendimas ir aš turiu su tuo sugyventi. Jei mes apie tai kalbėsimės, tai nepasieks žiniasklaidos ir liks tik tarp mūsų“, – kalbėjo slovėnas.

L.Dončičius šiame mače buvo nuostabus ir liko per žingsnį nuo trigubo dublio – pelnė 29 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir išskirstė 13 rezultatyvių perdavimų.

Kitoje barikadų pusėje solidžius skaičius rinko ir Giannis Antetokounmpo, pelnęs 31 tašką ir sugriebęs 9 kamuolius, tačiau graikas apturėjo tiesiog košmarišką naktį prie baudų metimo linijos.

„Bucks“ lyderis metė 10 baudų, tačiau iš jų tikslą pasiekė viso labo 1 (10 proc. taiklumas).

G.Antetokounmpo tapo vos ketvirtuoju krepšininku NBA lygoje per pastaruosius 25 metus, per rungtynes baudas metusiu dešimties ar dar prastesniu procentų taiklumu (bent 10 išmestų metimų).

Kiti trys krepšininkai – Alas Horfordas, Shaquille'as O'Nealas (dukart) ir Andre Drummondas (keturiskart).

10 proc. baudų taiklumas per vienerias rungtynes (mažiausiai 10 metimų) – blogiausias rodiklis „Bucks“ klubo istorijoje.

„Milwaukee Bucks“: Giannis Antetokounmpo 31, Khrisas Middletonas 25 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Jrue Holiday 15, Brookas Lopezas 11 (11 atk. kam.).

„Dallas Mavericks“: Luka Dončičius 29, Timas Hardaway Jr. 22, Kristaps Porzingis 15 (10 atk. kam.), Jamesas Johnsonas ir Trey Burke'as po 13, Willie Cauley-Steinas 11 (11 atk. kam.).

Kiti (01.15) NBA rezultatai:

„Boston Celtics“ – „Orlando Magic“ 124:97 (J.Brownas 21 / A.Gordonas 17);

„Cleveland Cavaliers“ – „New York Knicks“ 106:103 (A.Drummondas 33 / J.Randle'as 28);

„Oklahoma City Thunder“ – „Chicago Bulls“ 127:125 (S.Gilgeous-Alexanderis 33 / Z.LaVine'as 35);

„Utah Jazz“ – „Atlanta Hawks“ 116:92 (D.Mitchellas 26 / C.Reddishas 20);

„Los Angeles Lakers“ – „New Orleans Pelicans“ 112:95 (L.Jamesas 21 / Z.Williamsonas 21);

„Sacramento Kings“ – „Los Angeles Clippers“ 100:138 (M.Bagley III 20 / K.Leonardas 27).

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas