NBA lietuvių kaktomušoje – saldus J.Valančiūno revanšas

Prieš vos daugiau nei savaitę Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio komandos susitiko akis į akį ir tada sėkmingiau atrodė „Indiana Pacers“, o apie JV po to mačo pradėta kalbėti kaip apie dinozaurą, kuris tuoj turėtų išnykti iš NBA, tačiau visiškai priešinga situacija šiąnakt užfiksuota Kanadoje.
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

„Toronto Raptors“ (14/7) rezultatyviose rungtynėse 120:115 (27:32, 38:26, 29:31, 26:26) palaužė varžovus iš Indianapolio (12/11).

Antrojo kėlinio viduryje po netaiklaus komandos draugo metimo D.Sabonis pakilo aukštai ir dviem rankomis sugrūdo kamuolį į krepšį, tačiau jam šios rungtynės nebuvo itin sėkmingos.

Jau vien epizodas, kuomet gražiai prasmukęs Normanas Powellas įkalė iš viršaus tiesiai D.Saboniui į veidą.

„Pacers“ lietuvis per 20 minučių pelnė 6 taškus ir pro šalį švaistė penkis kartus dažniau nei į tikslą (2/10 dvit.). Taip pat D.Sabonis atkovojo 8 kamuolius, po dukart suklydo ir prasižengė bei perėmė vieną kamuolį.

Antrojo kėlinio paskutinę minutę J.Valančiūnas it tankas rėžėsi į Mylesą Turnerį, bet teisėjas sušvilpė pražangą, kamuolys atsidūrė krepšyje, o sirgaliai pašėlo.

Kai antros rungtynių pusės pradžioje „Raptors“ pradėjo bėgti nuo varžovų, DeMaras DeRozanas pakabino kamuolį virš krepšio, o J.Valančiūnas su pasimėgavimu krovė iš viršaus.

Ir JV buvo visai kitoks nei prieš savaitę Indianoje, kur nesisekė praktiškai viskas. Tada per 14 minučių, kurias J.Valančiūnas buvo aikštėje, „Pacers“ pelnė net 20 taškų daugiau nei varžovai.

Pamokas išmokęs „Raptors“ aukštaūgis šįkart ant parketo pasirodė nuo mačo pradžios, praleido 21 minutę, o per šį laiką „ropliai“ įmetė 5 taškais daugiau nei „Pacers“.

Iš viso JV sumetė 13 taškų (6/11 dvit., 1/1 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, kartą suklydo ir dukart prasižengė.

Rezultatyviausias „Raptors“ gretose su 26 taškais buvo DeMaras DeRozanas, o „Pacers“ nuo pergalės neišgelbėjo net 36 taškus suvertęs Victoras Oladipo.

Nei viena komanda šiose rungtynėse ryškiai nebuvo pranašesnė statistiniuose protokoluose. „Raptors“ pataikė 50 proc. metimų, „Pacers“ – 44 proc, Kanados klubas kovą dėl kamuolių laimėjo minimaliai 47:46.

Abi ekipos labai brangino kamuolį: „Raptors“ suklydo 12 kartų, o „Pacers“ – tik 11.

„Raptors“: D.DeRozanas 26 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Poeltlas 18 (6 atk. kam.), S.Ibaka 15 (8 atk. kam.), J.Valančiūnas 13 (7 atk. kam.), K.Lowry (7 atk. kam., 8 rez. perd.) ir F.VanVleetas (6 rez. perd.) po 11.

„Pacers“: V.Oladipo 36 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), M.Turneris 17 (6 atk. kam.), D.Collisonas 16 (6 rez. perd.), T.Youngas 12 (7 atk. kam.).