Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!
2023 10 11

NBA Madride – trumpai žaidęs L.Dončičius, „Real“ pergalė ir pagerbtas J.Mačiulis

Ispanijos sostinėje antradienio vakarą įvyko didžiulį ažiotažą kėlusios „Dallas Mavericks“ ir Madrido „Real“ klubų rungtynės.
Jonas Mačiulis (kairėje) ir Luka Dončičius
Jonas Mačiulis (kairėje) ir Luka Dončičius / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Be didesnės gynybos vykusiame draugiškame susitikime NBA klubas, tęsiantis pasiruošimą sezonui, nusileido Eurolygos čempionams – 123:127 (37:38, 34:27, 28:25, 24:37).

Didžiausią susidomėjimą, be jokios abejonės, kėlė Luka Dončičiaus sugrįžimas į Madridą.

Audringų ovacijų sulaukęs 24-erių slovėnas, iškilęs būtent „Real“ sistemoje, ėmė į rankas ir mikrofoną.

Tiesa, tai, ko žiūrovai norėjo labiausiai – pamatyti L.Dončičių žaidžiantį, truko labai trumpai – mažiau nei 5 minutes.

„Mavericks“ klubas apribojo savo ryškiausios žvaigždės žaidimo laiką, nenorėdamas rizikuoti jo sveikata draugiškame susitikime. Slovėnas yra pasitempęs kairiąją blauzdą.

„L.Dončičius desperatiškai norėjo žaisti daugiau laiko, bet Dalaso klubas nusprendė elgtis itin atsargiai“, – rašė NBA apžvalgininkas Marcas Steinas.

Aikštėje jis praleido pirmąsias 4 minutes 59 sekundes ir visam laikui sėdo ant suolo. Per šį laiką jis spėjo įmesti 3 tritaškius iš 5 ir surinkti 9 taškus.

Kita ryškiausia „Mavericks“ žvaigždė Kyrie Irvingas aikštėje visai nepasirodė – jis jaučia kirkšnies skausmus.

Savo dėmesio šiose rungtynėse sulaukė ir lietuvis Jonas Mačiulis. Jis buvo pagerbtas kartu su kitais „Real“ klubo Eurolygos čempionais.

„Real“ geriau pradėjo susitikimą ir po tritaškių liūties mačo pradžioje vienu metu turėjo 8 taškų pranašumą (57:49).

Vis dėlto „Mavericks“ persvėrė rezultatą, o trečiajame kėlinyje atitrūko ir dviženkle persvara (82:96).

Abu treneriai ribojo savo žaidėjų minutes, suprasdami, kad tai – tik draugiškas mačas, tačiau pabaigoje vis tiek užvirė kova dėl pergalės.

Aistringai savų sirgalių palaikomas „Real“ pabaigoje spurtavo, sugebėjo pavyti varžovus ir švęsti simbolinę pergalę.

Madrido klubas į aikštę išleido 14 skirtingų žaidėjų, o „Mavericks“ – net 17. Rungtynės Ispanijoje vyko pagal NBA taisykles.

„Real“: Facundo Campazzo 20 (8 rez. perd., 6 atk. kam.), Vincentas Poirier 19 (10 atk. kam.) ir Sergio Llullas (5/8 trit.) – po 19, Guerschonas Yabusele 18 (9 atk. kam.), Rudy Fernandezas 14 (4/10 trit.).

„Mavericks“: Timas Hardaway‘us 21 (5/14 trit.), Sethas Curry, Dwightas Powellas ir dar praeitą sezoną Belgrade žaidęs Dante Exumas (9 rez. perd.) – po 13, Luka Dončičius (3/5 trit., 5 min.), Joshas Greenas ir Jadenas Hardy – po 9.

Verta pažymėti, kad „Real“ jau šį ketvirtadienį Turkijoje žais Eurolygos rungtynes su Stambulo „Anadolu Efes“, o „Mavericks“ NBA reguliarųjį sezoną pradės tik spalio 26 dieną.

Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas