2015 12 31

NBA: subyrėję čempionai, emocinga Kobe Bryanto akimirka ir pergalingas metimas Čikagoje

Bostonas šiltai atsisveikino su paskutiniąsias rungtynes ten sužaidusiu Kobe Bryantu, Jimmy Butleris tapo „Chicago Bulls“ didvyriu, NBA čempionai subyrėjo be traumuoto Stepheno Curry, o Andrew Wigginsas sudrebino krepšį monstrišku dėjimu. Tai buvo įdomiausi praėjusios nakties NBA įvykiai.
Kobe Bryantas
Kobe Bryantas / „Scanpix“/AP nuotr.

Kai „Boston Celtics“ pranešėjas pristatė Kobe Bryantą, bangavo žalia žiūrovų jūra. Nors šiems žmonėms dar visai neseniai „Lakers“ ir Kobe buvo nemėgstamiausi objektai NBA, paskutinėse superžvaigždės rungtynėse Bostonas atidavė pagarba išskirtinei krepšinio asmenybei.

Tiesa, atsisveikinimo vakarėlio pabaiga visai nepradžiugino „Celtics“. „Lakers“ išsivežė pergalę iš Bostono 112:104 (24:27, 34:29, 31:22, 23:26).

K.Bryantas surinko pirmąjį dvigubą dublį šį sezoną – pelnė 15 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

„Kobe! Kobe!” – paskutinę mačo minutę šaukė „Celtics“ aistruoliai. Tiesa, mačo pradžioje jie švilpė per kiekvieną legendos prisilietimą prie kamuolio ir priminė vieną didžiausių visų laikų NBA priešpriešų tarp „Celtics“ ir „Lakers“.

Lemiamu metu Kobe pataikė labai svarbu tritaškį, nors pirmoje susitikimo pusėje prametė visus 8 pirmuosius metimus.

K.Bryantas per savo karjerą 2008 ir 2010 m. žaidė Bostone NBA finale. 2008-aisiais finalo serijoje „Celtics“ nukovė „Lakers“ ekipą.

„Lakers” (6-27): Jordanas Clarksonas 24, Lou Williamsas 19, D'Angelo Russellas 16, Kobe Bryantas ir Julius Randle'as po 15.

„Celtics“ (18-14): Isaiah Thomasas 24, Evanas Turneris 20 (8 rez. perd.), Jae Crwoderis 17, Avery Bradley 13.

Nėra MVP – nėra komandos

„Scanpix“ nuotr./Stephenas Curry

„Golden State Warriors“ krepšininkai pirmą kartą šį sezoną vertėsi be traumuoto lyderio Stepheno Curry ir gavo skaudų sprigtą. „Dallas Mavericks“ savų sirgalių akivaizdoje pamokė NBA čempionus 114:91 (27:21, 33:21, 27:26, 27:23).

Tai buvo didžiausias „Warriors“ pralaimėjimas nuo 2013-ųjų. Praėjusį sezoną Oklando krepšininkai didžiausiu skirtumu pralaimėjo mačą, kai nusileido 15-a taškų.

Trečiajame ketvirtyje „Mavericks“ pirmavo net 83:53.

Tai tebuvo antroji „Warriors“ nesėkmė per 31-ą NBA reguliariojo sezono susitikimą. Jokia kita komanda NBA istorijoje nebuvo startavusi taip galingai.

S.Curry dėl kojos traumos gali praleisti ir artėjančias rungtynes su Donato Motiejūno „Houston Rockets“.

„Splash Brothers“ narys Klay Thompsonas neištvėrė S.Curry netekties – pataikė tik 4 metimus iš 15 ir įmetė tik 10 taškų.

„Mavericks” (19-13): J.J.Barea 23, Dirkas Nowitzki 18, Zaza Pachulia 14 (15 atk. kam.), Devinas Harrisas 13, Dwightas Powellas 10.

„Warriors” (29-2): Ianas Calrkas 21, Andre Iguodala ir Marreese'as Speightsas po 12, Draymondas Greenas 11, Klay Thompsonas 10.

Drama Čikagoje

„Scanpix“/AP nuotr./Tajus Gibsonas, Jimmy Butleris ir Pau Gasolis

Pau Gasolis ir Jimmy Butleris lemiamą akimirką susikeitė vaidmenimis, bet netikėtas ispano perdavimas padovanojo „Chicago Bulls“ pergalę po pratęsimo prieš „Indiana Pacers“ 102:100 (21:21, 29:19, 16:22, 25:29, 11:9).

P.Gasolis paskutinę pratęsimo sekundę pakabino kamuolį ore J.Butleriui, o šis grakščiai pamušė kamuolį į krepšį, išplėšdamas „Bulls“ dramatišką pergalę.

„Buliai“ žiūrėjo pralaimėjimui į akis, kai paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę „Pacers“ pirmavo 89:84.

Bet tada J.Butleris sumetė abi baudas, o netrukus po George'o Hillo klaidos tritaškiu lygino rezultatą dar likus žaisti 34,9 sek. (89:89).

Nors Monta Ellisas buvo išvedęs „Pacers“ į priekį likus 31,3 sek., po kelių sekundžių J.Butleris vėl lygino rezultatą (91:91).

„Bulls” vertėsi be traumą patyrusio Derricko Rose'o, kuris praleido antrąsias rungtynes šį sezoną. NBA jis renka vid. 14,4 taško.

„Bulls” (18-12): Aaronas Brooksas 29, Jimmy Butleris 28, Bobby Portisas 16, Pau Gasolis 13 (11 atk. kam.).

„Pacers“ (18-13): George'as Hillas 20, Paulas George'as 19, Monta Ellisas 13, Rodney Stuckey 13, Lavoy'us Allenas 10 (12 atk. kam.).