2021 05 06

Netoli trigubo dublio buvęs D.Sabonis „Pacers“ ant pergalingų bėgių neužkėlė

Puikiai rungtyniavusiam Domantui Saboniui nepavyko išgelbėti „Indiana Pacers“ (30-35) nuo antro iš eilės pralaimėjimo. Lietuvio komanda namuose 93:104 (26:30, 21:26, 21:29, 25:19) nusileido vienai silpniausių Vakarų konferencijos komandų „Sacramento Kings“ (29-37).
Domantas Sabonis prieš Deloną Wrightą
Domantas Sabonis prieš Deloną Wrightą / „Scanpix“/AP nuotr.

25-ąjį gimtadienį prieš kelias dienas paminėjęs D.Sabonis buvo netoli aštuntojo trigubo dublio šiame sezone.

Lietuvis per 37 minutes įmetė 17 taškų (7/8 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 13 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, keturis kartus suklydo ir dusyk pažeidė taisykles.

Domas pirmavo „Pacers“ komandoje pagal visas tris pagrindines statistines kategorijas – rezultatyvumą, sugriebtus kamuolius ir išdalintus perdavimus.

Vis dėlto jo komanda pranašumą turėjo tik pačioje mačo pradžioje, kai vienu metu dar pirmavo 12:6.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidusio Marvino Bagley vedami „karaliai“ perėmė iniciatyvą dar pirmojo kėlinio pabaigoje, o tolygiai kraudamiesi persvarą trečiajame kėlinyje vienu metu jie pirmavo net 80:56.

Antrasis 2018 m. naujokų biržos šaukimas M.Bagley, pakviestas anksčiau už Luką Dončičių, per 35 minutes surinko 31 tašką (13/21 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud.) ir atkovojo 12 kamuolių. Iki karjeros taškų rekordo jam pritrūko viso labo 1 taško.

Tai buvo pirmos „Pacers“ rungtynės po to, kai ESPN pranešė apie neaiškią šios komandos stratego Nate'o Bjorkgreno ateitį poste. Buvo teigiama, kad esą bendros kalbos su žaidėjais nerandančio specialisto kėdė ėmė klibėti.

„Žinote, kad neieškau pasiteisinimų, – po rungtynių kalbėjo pats N.Bjorkgrenas. – Esu jaunas treneris. Mokausi, augu ir bandau būti geresniu. Viskas priklauso nuo manęs – esu vyriausiasis treneris ir pirštai turi būti nukreipti į mane. Man patinka treniruoti šią komandą ir palaikyti santykius su treneriais ir žaidėjais, tiesiog turiu tapti geresniu.“

Jo komanda prieš „Kings“ vertėsi be traumuotų šešių krepšininkų – TJ Warreno, Malcolmo Brogdono, Myleso Turnerio, Jeremy Lambo, JaKarro Sampsono ir Edmondo Sumnerio.

Tiesa, svarbių krepšininkų neturėjo ir „Kings“ – nežaidė De'Aaronas Foxas, Harrisonas Barnesas, Tyrese'as Haliburtonas ir Hassanas Whiteside'as.

„Pacers“ Rytų konferencijoje išlieka devintoje vietoje, per plauką lenkdami taip pat šiąnakt suklupusius „Washington Wizards“ (30-36). Iki reguliariojo sezono finišo D.Sabonio komandai liko sužaisti septynerias rungtynes.

„Pacers“: Domantas Sabonis 17 (7/8 dvit., 13 atk. kam., 8 rez. perd.), Carisas LeVertas 14 (5/18 metimai), Dougas McDermottas, TJ McConnellas ir Kelanas Martinas po 11.

„Kings“: Marvinas Bagley 31 (12 atk. kam.), Delonas Wrightas 23 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 6 per. kam.), Buddy Hieldas 16 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Richaunas Holmesas 12, Terence'as Davisas 10.