2015 06 05

Pasakiškas finalas: plieninė „Warriors“ gynyba lemiamu metu sugriovė LeBrono spektaklį

Sakoma, kad gynyba laimi čempionatus. „Golden State Warriors“ nėra geriausiai besiginanti NBA komanda, bet būtent jos gynybos gniaužtuose suglebo „Cleveland Cavaliers“ ekipa. LeBronas Jamesas per pagrindinį rungtynių laikė surinko 42 taškus, tačiau svarbiausiomis akimirkomis metė pro šalį. „Warriors“ pirmosiose NBA superfinalo rungtynėse 108:100 (19:29, 29:22, 25:22, 25:25, 10:2) po pratęsimo palaužė „Cavaliers“ krepšininkus.
Rungtynių akimirka.
Rungtynių akimirka. / „Scanpix“ nuotr.

Per papildomą penkių minučių atkarpą „Cavaliers“ taškus pelnė tik paskutinėmis sekundėmis. Tai buvo vieninteliai Klivlando klubo taškai per septynias paskutiniąsias susitikimo minutes. Taškų sausra simbolizavo „Cavaliers“ 51-erių metų NBA titulų badą.

Tuo tarpu „Warriors“ buvo tikslesni ir patiesė svečius.

L.Jamesas pelnė 44 taškus (16/30 dvit., 2/8 trit., 6/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Dėl traumos rungtynių nebaigęs Kyrie Irvingas pridėjo 23, Timofejus Mozgovas – 16, J.R.Smithas – 9 taškus.

Klivlando komanda per septynias paskutiniąsias rungtynių minutes pelnė du taškus.

„Warriors“ komandai Stephenas Curry pelnė 26 taškus (8/14 dvit., 2/6 trit.) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, Klay Thompsonas pridėjo 21, Draymondas Greenas – 12, Harrisonas Barnesas – 11 taškų.

Dar pagrindinio laiko pabaigoje „Warriors“ galėjo išplėšti pergalę, tačiau beveik laisvą po krepšiu atsidūrusį Stepheną Curry pričiupo iš nugaros metimą blokavęs Kyrie Irvingas. S.Curry priekaištavo teisėjams ir prašė pražangos, bet arbitrų švilpukas tylėjo.

Paskutinei atakai „Cavaliers“ turėjo 24,1 sek. Lemiamą metimą atliko L.Jamesas, tačiau šūvis iš toli per rankas atsimušė į lanką. Kamuolį puolime sugriebęs gynėjas Imanas Shumpertas kuriozišku metimu vos neišplėšė pergalės – vis dėlto metimas skriejo pro šalį.

Pratęsimą netaikliu metimu pradėjo LeBronas, o vėliau pro šalį skriejo visi kiti „Cavaliers“ šūviai. „Warriors“ pergalę įtvirtino S.Curry baudų metimai, Harrisono Barneso tritaškis.

„Cavaliers“ bėdos vien pralaimėjimu nesibaigė. Pratęsimo pabaigoje traumą patyrė pagrindinis „Cavaliers“ įžaidėjas K.Irvingas.

Jis jau ir taip žaidė traumuotas, kęsdamas kelio ir pėdos skausmus. Amerikietis negalėjo baigti rungtynių, todėl anksčiau laiko su gydytoju keikdamasis išėjo į rūbinę.

Antrosios finalo serijos rungtynės birželio 7-ąją vyks Oklande.