Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
2015 11 18 /08:09

Pasikeitusį J.Valančiūną su „Raptors“ NBA čempionų tvirtovėje pražudė klaidos

Jonas Valančiūnas po pertraukos pagerino savo žaidimą, o „Toronto Raptors“ paskutinėmis minutėmis panaikino 16 taškų atsilikimą. Tačiau nesustabdomas NBA čempionų traukinys nubloškė ir „dinozaurus“. „Raptors“ išvykoje turėjo nusilenkti jau 12-ąją pergalę iš eilės šį sezoną nuskynusiems „Golden State Warriors“ 110:115.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.
  • J.Valančiūnas per 31 minutę pelnė 9 taškus (3/9 dvit.), atkovojo 11 kamuolių, suklydo 3 ir prasižengė 5 kartus.
  • Stephenas Curry pelnė 37 taškus.
  • „Raptors“ paskutinėmis sekundėmis galėjo išsigelbėti, bet dvi lemtingos atakos baigėsi Kyle'o Lowry klaidomis.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Warriors“ grėsmingai atsiplėšė 63:47, o J.Valančiūnas vargo tiek puolime, tiek gynyboje. Nesusitvarkęs nei su Andrew Bogutu, nei su Festusu Ezeli, lietuvis iki pertraukos sukrapštė tik du taškus.

Tiesa, po pertraukos jis gerokai pagyvėjo ir po trijų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 8 taškus bei 10 atkovotų kamuolių.

„Raptors“ kantriai artinosi ir pasiekė savo ketvirtojo kėlinio viduryje, kai Kyle'as Lowry baudų metimais išvedė svečius į priekį 98:96.

Bet NBA čempionai parodė savo charakterį. Andrew Bogutas drebino krepšį dėjimu, Stephenas Curry paleido tritaškę bombą, o po Draymondo Greeno greitų taškų „Raptors“ teko prašyti minutės pertraukėlę 98:103.

Per kelių minučių atkarpą J.Valančiūnas ketvirtajame kėlinyje pasižymėjo tik trimis asmeninėmis pražangomis ir lemiamomis minutėmis sėdėjo ant suolo. Pasodinti lietuvį treneriui Dwane'ui Casey teko ir dėl to, kad „Warriors“ naudojo žemą penketą su puolėju Draymondu Greenu „centro“ pozicijoje.

Tiesa, išnaudoję prastą A.Boguto baudų pataikymą ir atkovoję keletą kamuolių puolime „Raptors“ sugebėjo priartėti 108:109 ir tiksint paskutinėms sekundėms galėjo išsiveržti į priekį. Tačiau K.Lowry likus žaisti 15 sek. suklydo.

Kai „Raptors” dar galėjo išsigelbėti tritaškiu (108:111), K.Lowry nepaaiškinamai pasirinko mesti dvitaškį ir gavo D.Greeno bloką. „Warriors“ pergalė 115:110.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas ir Stephenas Curry

„Raptors“ (7/5): Kyle'as Lowry (12/12 baud.) ir DeMaras DeRozanas (9/23 met.) po 28, DeMarre Carrollas 17, Cory Josephas 13, Jonas Valančiūnas 9 (11 atk. kam.).

Warriors” (12/0): Stephenas Curry 37 (13/23 met., 9 rez. perd.), Klay Thompsonas 19, Andrew Bogutas 13, Draymondas Greenas 9 (9 atk. kam.).

„Warriors“ tęsia geriausią NBA sezono startą klubo istorijoje. Tai geriausias NBA startas nuo 2002-ųjų, kai „Dallas Mavericks“ sezoną pradėjo 14-a pergalių. Absoliutus rekordas pasiektas dar 1948 metais, kai „Washington Capitols“ startavo 15-0.

Beje, „Oracle“ arenoje Oklando komandai tai buvo jau 11-oji pergalė iš eilės.

„Warriors“ pirmą kartą nuo 1980-ųjų namuose laimėjo 7 pirmąsias NBA reguliariojo sezono rungtynes. Klubo rekordas – 10 iš eilės pergalių namų arenoje.

Neparankus varžovas

J.Valančiūnui „Warriors“ yra neparankiausia NBA komanda. Per penkerias rungtynes J.Valančiūnas su šia komanda per 20 minučių vid. rinkdavo 7,2 taško ir atkovodavo 5,6 kamuolio.

„Raptors“ per trejus pirmuosius J.Valančiūno metus NBA „Warriors“ klubą nugalėjo tik vieną kartą ir patyrė 5 pralaimėjimus. Lietuvis nedalyvavo viename susitikime.

Rezultatyviausias rungtynes J.Valančiūnas su „Warriors“ sužaidė būtent pergalingame mače 2014-ųjų kovo 2-ąją, kai aukštaūgis pelnė 10 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.

Vienintelę pergalę „Raptors“ prieš „Warriors“ pasiekė 2014-ųjų kovo 2-ąją.

„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius