2021 07 19

Pasiruošimo finiše – JAV rinktinės pergalė prieš pasaulio čempionus

Dviem pralaimėjimais pasiruošimą Tokijo olimpinėms žaidynėms pradėjusi JAV krepšinio rinktinė pamažu įsibėgėja. Paskutiniame kontroliniame mače Greggo Popovichiaus auklėtiniai Las Vegase 83:76 (14:18, 22:20, 21:12, 26:26) nugalėjo pasaulio čempionę Ispaniją.
Damianas Lillardas (kairėje) prieš Pau Gasolį
Damianas Lillardas (kairėje) prieš Pau Gasolį / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Amerikiečiai pirmavo 9:3 pirmajame ketvirtyje, tačiau ispanai spurtavo 15:5 ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 18:14.

Kevino Duranto ir Damiano Lillardo vedami amerikiečiai antrajame kėlinyje laikėsi šalia varžovų ir įpusėjus rungtynėms atsiliko 36:38.

Trečiajame kėlinyje JAV rinktinei galiausiai pavyko persverti rezultatą, kai D.Lillardas pataikė tritaškį, o tolimu metimu ketvirtį užbaigęs Zachas LaVine'as sukrovė amerikiečiams 7 taškų pranašumą – 57:50.

Ketvirtajame kėlinyje amerikiečiai buvo susikrovę ir 15 taškų persvarą, o jos nesugebėję panaikinti ispanai turėjo pripažinti pralaimėjimą.

JAV rinktinei tai buvo ketvirtos draugiškos rungtynės. Iš pradžių jie nusileido Nigerijai (87:90) ir Australijai (83:91), o vėliau sutriuškino Argentiną (108:80). Dar vienos rungtynės prieš australus buvo atšauktos dėl galimo COVID-19 išplitimo.

Ispanams tai buvo pirmas pralaimėjimas pasiruošime – prieš tai jie po du sykius susitvarkė su Iranu ir Prancūzija.

Komandos jau po savaitės startuos Tokijo olimpinėse žaidynėse. Amerikiečiai pirmąsias rungtynes žais sekmadienį prieš Prancūziją, o ispanai pirmadienį rungtyniaus prieš šeimininkę Japoniją.

JAV: Damianas Lillardas 19 (4/11 trit., 6 rez. perd.), Keldonas Johnsonas 15 (7/9 metimai), Kevinas Durantas 14 (2/8 trit.), Zachas LaVine'as 13.

Ispanija: Ricky Rubio 23 (10/10 baud.), Willy Hernangomezas 11, Marcas Gasolis 10 (8/10 baud.), Sergio Rodriguezas 9 (3/6 trit.).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti