2016 12 27

Portlande – sunki Jono Valančiūno mikrodvikova ir fantastiškas dėjimas apsisukus ore

Jonas Valančiūnas ketvirtojo kėlinio viduryje per minutės pertraukėlę susikrimtęs iš puodelio gurkšnojo vandenį. Šalia jo lyg pardavę žemę sėdėjo „Toronto Raptors“ vedliai DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry. Vieni NBA lyderių atvyko į Portlandą iškovoti lengvos pergalės, bet iš „Rip City“ ištrūko tik vargais negalais palaužę be superžvaigždės žaidusius „Portland Trail Blazers“ 95:91 (21:24, 22:18, 30:26, 22:23).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ šventė pergalę Portlande 95:91.
  • „Trail Blazers“ žaidė be traumuoto D.Lillardo.
  • J.Valančiūnas surinko 12 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.
  • „Raptors“ laimėjo 14 iš 16 pastarųjų rungtynių.

Likus 5 min. 50 sek. J.Valančiūnas dviem baudų metimais persvėrė rezultatą 83:82.

Beje, nuo šios akimirkos „Raptors“ daugiau nebeužleido „Trail Blazers“ į priekį.

Kritiniu metu lemiamą žodį tarė taškus rinkę „Raptors“ lyderiai DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry, o Portlando komandai pritrūko dėl čiurnos traumos žaisti negalėjusio Damiano Lillardo.

Beje, likus žaisti 3 minutes Dwane'as Casey pasodino J.Valančiūną ant suolo. Labai nesuklydo – paskutinėmis sekundėmis „Raptors“ sugriebė kamuolį puolime, taip išsaugodami trapią 2 taškų persvarą (91:89).

24 metų 213 cm ūgio lietuvis rezultatyviai pradėjo rungtynes – jau po pirmojo kėlinio jo sąskaitoje buvo 8 taškai ir 4 atkovoti kamuoliai. Tačiau „Trail Blazers“ gretose puolime vargo neturėjo ir „centras“ Masonas Plumlee. Tiesioginis J.Valančiūno varžovas per pirmąjį ketvirtį surinko 8 taškus bei 7 atkovotus kamuolius ir jau buvo arti savo vidurkio (10,9 tšk., 7,1 atk. kam.).

Iš viso J.Valančiūnas per 27 minutes pelnė 12 taškų (5/13 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 12 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir du kartus prasižengė.

M.Plumlee surinko 13 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Šias rungtynes papuošė fantastiškas „Raptors“ gynėjo Terrence'o Rosso dėjimas. Perėmęs kamuolį ketvirtajame kėlinyje krepšininkas apsisukęs ore sugrūdo kamuolį iš viršaus, nors šalia, po krepšiu, dar maišėsi priešininkas.

„Trail Blazers“ pralaimėjo šešerias rungtynes iš eilės ir jau 10 iš 11 pastarųjų.

Tuo tarpu „Raptors“ laimėjo 14 iš 16 pastarųjų dvikovų. Beje, praėjusį sezoną po 30 reguliariojo sezono rungtynių Toronto krepšininkai turėjo 18 pergalių ir 12 pralaimėjimų. Dabar – 22 ir 8.

Be to, pirmą kartą klubo istorijoje „Raptors“ laimėjo 7 išvykos mačus paeiliui.

ESPN šią dvikovą anonsavo kaip dviejų geriausias gynėjų linijas turinčių komandų akistatą.

Damianas Lillardas, jo komandos draugas CJ McCollumas ir „Raptors“ duetas DeMaras DeRozanas bei Kyle'as Lowry patenka į 23 rezultatyviausių NBA žaidėjų sąrašą.

Tiesa, D.Lillardo trauma sugadino šį ESPN anonsą.

„Raptors“: K.Lowry 27, D.DeRozanas 20 (10 atk. kam.), P.Pattersonas 15, J.Valančiūnas 12 (12 atk. kam.).

„Trail Blazers“: CJ McCollumas 29, M.Plumlee 13 (15 atk. kam.). Sh.Napieras ir M.Harlessas po 10.