2016 08 10

Prieš dvikovą su Lietuva – nervingas argentiniečių egzaminas

Kroatijos krepšininkai per Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių startą visus nustebino fantastiška pergale prieš Ispaniją. Bet Argentina nutupdė išsišokėlius ant žemės. Argentiniečiai po nervingų rungtynių nugalėjo Kroatiją 90:82 ir pasiekė jau antrąją pergalę B grupėje. Dėl geresnio įmestų ir praleistų taškų santykio argentiniečiai grupėje kol kas pirmi, lietuviai – antri.
Nicolas Laprovittola
Nicolas Laprovittola / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dvi grupės lyderės susitiks jau naktį iš rugpjūčio 11-osios į 12-ąją 4.30 val. Lietuvos laiku.

Nepalikę vilčių Nigerijai 94:66, argentiniečiai po pertraukos gniuždė ir kroatus.

Luisas Scola jau per pirmąjį kėlinį pelnė 11 taškų ir užkūrė Argentinos puolimo mašiną. Du kėlinius kroatai dar mynė žaidynių šeimininkų kaimynams ant kulnų, bet po pertraukos Argentina laimėjo trečiąjį kėlinį 27:14 ir susidėjo pergalės pamatus.

Argentinos pergalės neišklibino net ir fantastiškas Mario Hezonjos dėjimas.

Tiesa, nors Argentina buvo atitrūkusi 20 taškų skirtumu, ketvirtojo kėlinio pradžioje šiek tiek prisižaidė. Jaunieji kroatai kibo į atlapus ir 33-iąją minutę mažino skirtumą 67:75.

Tada iniciatyvos ėmėsi aikštėje pasirodęs Manuelis Ginobili. Jis, iš pirmo žvilgsnio skubėdamas, ankstyvoje atakos fazėje švystelėjo tolimą metimą per rankas.

Šiam skrodžius tinklelį, Manu tiesiog atsisuko į siautėjusius sirgalius ir dėjo tašką kroatų istorijoje.

Tačiau kroatai dar spardėsi. Paskutinė minutė po klaidų lietaus prasidėjo Argentinai vos pirmaujant 85:81.

Kroatai galėjo sukurti stebuklą, bet Krunoslavas Simonas prametė laisvas iš toli, o po dar vieno diskutuotino teisėjų sprendimo kroatų treneris Aleksandras Petrovičius pasiuto taip, kad už antrąją techninę pražangą buvo išvarytas iš aikštės.

Argentina: Luisas Scola 23 (9 atk. kam.), Emanuelis Ginobili ir Nicolas Laprovittola po 13, Andresas Nocioni po 11, Facundo Campazzo 10.

Kroatija: Dario Šaričius 19 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Bojanas Bogdanovičius 18, Mario Hezonja 16.