2017 10 30

Prieš galinguosius „Spurs“ – geriausios Domanto Sabonio karjeros rungtynės

Domantas Sabonis riaumodamas rankų mostais kėlė „Indiana Pacers“ sirgalius iš savo vietų, kai likus žaisti tris minutes įrideno kritinį dvitaškį į „San Antonio Spurs“ krepšį. Tai buvo ne šiaip sau metimas iš vidutinio nuotolio. 21-erių lietuviui jis žymėjo 22-ąjį tašką – rekordinį NBA. Rekordinį dvigubą dublį užfiksavęs Saboniukas padėjo palaužti galingąjį Greggo Popovichiaus klubą 97:94.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Domantas Sabonis nepasimetė prieš save išvydęs puikų sezoną žaidžiantį LaMarcusą Aldridge'ą ir Europos krepšinio herojų Pau Gasolį.

Šią akistatą jam primins kol kas istoriniai įrašai antrąjį jo sezoną NBA – 22 taškai ir 12 atkovotų kamuolių.

Tai išmokta iš legendinio tėčio Arvydo Sabonio!

Praėjusį sezoną „Oklahoma City Thunder“ klube Saboniukas buvo įmetęs 20 taškų. Jo ankstesnis atkovotų kamuolių rekordas – irgi 12.

Tai buvo jau trečiasis Domanto dvigubas dublis šį sezoną. Palyginimui, debiutiniais metais Oklahomoje iš viso per visą sezoną lietuvis buvo surinkęs du.

D.Sabonis vėl gavo pasireikšti į valias dėl pagrindinio centro Myleso Turnerio traumos.

Rungtynių pradžioje Saboniukas po krepšiu maudė Pau Gasolį ir 4 taškais prisidėjo prie solidaus „Pacers“ starto 12:5.

Lietuvis inicijuodavo greitas Indianos krepšininkų atakas, kai, vos tik sugriebęs kamuolį gynyboje, jį greitai adresuodavo į aikštės vidurį.

Komentatoriai gyrė D.Sabonio perdavimus, kurie suteikė „Pacers“ puolimui judėjimo ir gyvybės.

Atkarpą 20:3 laimėję šeimininkai užtikrintai pirmavo 20:9.

Tačiau anksčiau laiko D.Sabonį ant suolo pasodino teisėjo švilpukas. Dėl antros asmeninės pražangos lietuvis turėjo palikti parketą ir prisijungė prie kito greitas pražangas prisirinkusio komandos draugo Victoro Oladipo.

Būtent šių dviejų buvusių „Oklahoma City Thunder“ žaidėjų duetas užkūrė „Pacers“ galingam startui.

„Bandau žaisti gudriau ir vengti kvailų pražangų“, – po dviejų kėlinių kalbėjo D.Sabonis.

Per du pirmuosius kėlinius Domantas jau buvo surinkęs 11 taškų ir 7 atkovotus kamuolius.

Prisėdus ant suolo Domantui ir V.Oladipo, „Pacers“ žaidimas akivaizdžiai strigdavo.

Komandai trūko tvirtų lietuvio užtvarų, kurias taip gyrė rungtynių komentatoriai.

„Sabonis žaidžia taip, kaip ir priklauso: stato tvirtas užtvaras, o tada jau Oladipo belieka priimti sprendimą. Pastatęs gerą užtvarą, gausi gerą progą pelnyti taškus. Tai išmokta iš legendinio tėčio Arvydo Sabonio!“ – emocingai energingą D.Sabonio žaidimą vertino komentatoriai.

„Pacers“ išleido iniciatyvą iš rankų būtent tada, kai D.Sabonio nebuvo aikštėje.

„Spurs“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 9:0 ir pirmą kartą nuo pirmųjų mačo minučių vėl sugrįžo į priekį 73:68.

Treneris Nate'as McMillanas po minutės pertraukėlės metė į aikštę Domantą, kuris su komandos draugais sugebėjo prikelti „Pacers“ ir sugrąžinti persvarą 92:89.

Tačiau penki iš eilės Danny Greeno taškai pakeitė rungtynių tėkmę – paskutinę mačo minutę „Spurs“ išniro priekyje 94:92. Ir kai mirtina tyla „Pacers“ arenoje prognozavo pralaimėjimą, Victoras Oladipo fantastišku tritaškiu per rankas likus 10 sekundžių persvėrė rezultatą 95:94.

„Čia yra mano miestas!“ – mėgaudamasis akimirka piktai leptelėjo V.Oladipo, kartu su Domantu atvykęs iš Oklahomos į Indianą po Paulo George'o mainų.

San Antonijaus komandos gynėjas iš Australijos Patrickas Millsas sulig sirena paleido tritaškį, bet ilga Domanto Sabonio ranka sukomplikavo metimą, o „Pacers“ šventė pergalę 97:94.

Per 33 minutes D.Sabonis pataikė visus 8 dvitaškius ir 1 tritaškį, 3 baudas iš 4, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir blokavo metimą.

Beje, D.Sabonis pataikė pirmąjį tritaškį šį sezoną. Prieš tai tikslo nepasiekė du jo bandymai.

Rezultatyviau už D.Sabonį žaidė tik mačo didvyriu tapęs Victoras Oladipo, kurio sąskaitoje buvo 23 taškai.

Pralaimėjusiems LaMarcusas Aldridge'as ir Pau Gasolis surinko atitinkamai 26 ir 17 taškų. „Spurs“ dar nepadėjo traumuotas Kawhi Leonardas.

Indianos komandai tai buvo trečioji pergalė per 6 NBA sezono rungtynes. San Antonijaus krepšininkai suklupo antrą kartą per šešis susitikimus.

„Pacers“: V.Oladipo 23, D.Sabonis 22 (12 atk. kam.), B.Bogdanovičius 15, Th.Youngas 12.

„Spurs“: L.Aldridge'as 26, P.Gasolis 17 (5 blk.), D.Greenas, R.Gay ir P.Millsas po 10.