2020 02 22

Puolime strigusio J.Valančiūno „grizliai“ pakankino Vakarų lyderius

19 taškų deficitą po dviejų kėlinių turėjęs „Memphis Grizzlies“ (28-27) klubas antroje rungtynių dalyje metė rimtą iššūkį vienai iš NBA favoričių ir pirmaujančiai Vakarų konferencijos ekipai „Los Angeles Lakers“ (41-12). Permainingame mūšyje, kuriame strigo Jonas Valančiūnas, „Lakers“ triumfavo 117:105 (28:22, 32:19, 24:36, 33:28).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Galingai antrąjį kėlinį sužaidę „Staples Center“ šeimininkai į rūbinę patraukė turėdami solidžią 19 taškų persvarą, tačiau viso sezono metu stebinantys jaunuoliai iš Memfio ginklų sudėti šiame mače nesiruošė.

Po pertraukos Tayloras Jenkinsas daugiau nusprendė remtis atsarginiais krepšininkais, kurie pateisino trenerio pasitikėjimą, o dar trečiojo kėlinio pabaigoje ekipas skyrė jau vienženklis skirtumas (84:77).

„Lakers“ krepšininkams ketvirtojo kėlinio viduryje dar kartą pavyko atitrūkti (105:90), tačiau aštuoni didžiąją sezono dalį G lygoje praleidusio Josho Jacksono taškai iš eilės sugrąžino nedidelę intrigą.

Frankas Vogelis iki pat paskutinių rungtynių sekundžių aikštėje privalėjo laikyti LeBroną Jamesą ir Anthony Davisą, kurie rungtynių pabaigoje įtvirtino „Lakers“ pergalę.

Vieną blankesnių sezono pasirodymų puolime surengė Jonas Valančiūnas. Lietuvis žaidė 24 minutes, per kurias spėjo pasižymėti 8 taškais (4/11 dvit., 0/1 baud.), 11 atkovotų ir 2 perimtais kamuoliais. Aukštaūgis 3 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

„Lakers“ gretose nesustabdomai rungtyniavo 60 taškų kartu pelnę LeBronas Jamesas (32 tšk., 7 rez. perd.) ir Anthony Davisas (28 tšk., 13 atk. kam., 7 blk). Net 21 tašką šie krepšininkai pelnė baudų metimais.

„Los Angeles Lakers“: LeBronas Jamesas 32, Anthony Davisas 28, Avery Bradley 14, Kentavious Caldwellas-Pope'as 12.

„Memphis Grizzlies“: Joshas Jacksonas 20, Ja Morantas 17, Brandonas Clarke'as (10 atk. kam.) ir Gorgui Diengas (10 atk. kam.) 14.

Kiti penktadienio rezultatai:

„Orlando Magic“ – „Dallas Mavericks“ 106:122 (E.Fournier 28 / L.Dončičius 33);

„Washington Wizards“ – „Cleveland Cavaliers“ 108:113 (B.Bealas 26 / C.Sextonas 25);

„Toronto Raptors“ – „Phoenix Suns“ 118:101 (P.Siakamas 37 / D.Bookeris 21);

„Minnesota Timberwolves“ – „Boston Celtics“ 117:127 (M.Beasley 27 / G.Haywardas 29);

„Oklahoma City Thunder“ – „Denver Nuggets“ 113:101 (C.Paulas 29 / N.Jokičius 32)

„Utah Jazz“ – „San Antonio Spurs“ 104:113 (R.Gobertas 18 / D.Murray 23).

„New York Knicks“ – „Indiana Pacers“ 98:106 (B.Portis 19 / T.J.Warrenas 27);

„Portland Trail Blazers“ – „New Orleans Pelicans“ 115:128 (CJ McCollumas 27 / Z.Williamsonas 25)