2019 12 20

R.Westbrooko sezono rungtynės atnešė „Rockets“ įspūdingą pergalę Los Andžele

Jameso Hardeno šešėlyje šio sezono pradžioje atsidūręs Russellas Westbrookas pagaliau sužaidė rungtynes, kokios jam buvo įprastos atstovaujant „Oklahoma City Thunder“ klubui. Įžaidėjas pirmą sykį šį sezoną pelnė 40 taškų, o jo vedami „Houston Rockets“ (19-9) krepšininkai išvykoje 122:117 (27:28, 27:41, 36:18, 32:30) palaužė vienus NBA favoritų „Los Angeles Clippers“ (21-9).
Russellas Westbrookas
Russellas Westbrookas / „Scanpix“ nuotr.

Geriausią sezono mačą sužaidęs R.Westbrookas per 40 minučių pelnė 40 taškų (11/25 dvit., 2/6 trit., 12/13 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o būtent jo sėkmingas žaidimas leido „raketoms“ atsitiesti po nesėkmingos pirmosios rungtynių pusės.

Galingai rungtyniavęs Paulo George'o ir Kawhi Leonardo duetas per pirmąją mačo dalį kartu pelnė 35 taškus, o „Clippers“ įpusėjus rungtynėms pirmavo 69:54.

Vis tik „Rockets“ atsitiesė – R.Westbrookas per trečiąjį kėlinį pelnė 11 taškų, o 12 minučių atkarpą 36:18 laimėję svečiai prieš paskutinį ketvirtį jau pirmavo 90:87.

„Clippers“ bėdos nesibaigė ir ketvirtajame kėlinyje. Jau pačioje ketvirčio pradžioje dėl dviejų techninių pražangų iš aikštės buvo pašalintas Lou Williamsas, o įspūdingą pasirodymą pratęsęs R.Westbrookas vos per tris minutes pelnė 9 taškus ir sukrovė „raketoms“ dviženklę persvarą – 101:89.

Situacija įspūdingose rungtynėse per likusį laiką spėjo pasikeisti dar ne kartą.

Los Andželo krepšininkai per kelias minutes sumetė net penkis tritaškius bei surengę spurtą 20:4 įpusėjus kėliniui jau pirmavo 109:105.

Visgi netrukus iniciatyva vėl perėjo į Hjustono ekipos rankos – R.Westbrookui į pagalbą atskubėjęs J.Hardenas inicijavo „Rockets“ spurtą 15:0, po kurio svečiai likus žaisti dvi minutes išsiveržė į priekį 122:113 ir pergalės jau nepaleido.

Ketvirtajame kėlinyje iš aikštės už kalbas buvo išvarytas ir „Clippers“ gynėjas Patrickas Beverley. Jis eilinį kartą įsivėlė į konfliktą su R.Westbrooku, o techninę pražangą arbitrai, tarp kurių buvo ir lietuvis Gediminas Petraitis, skyrė ir „Rockets“ įžaidėjui.

„Raketos“ po šio laimėjimo priartėjo prie „Clippers“ Vakarų konferencijos lentelėje – komandas skiria dvi pergalės, bet „Rockets“ yra sužaidę ir dvejomis rungtynėmis mažiau.

„Clippers“: Paulas George'as 34 (6/12 trit., 9 atk. kam.), Kawhi Leonardas 25 (9 atk. kam.), Montrezlas Harrellas 19 (9/12 dvit.), Landry Shametas 13 (4/7 trit.).

„Rockets“: Russellas Westbrookas 40 (13/31 metimai, 12/13 baud., 10 atk. kam., 8 kld.), Jamesas Hardenas 28 (5/11 trit., 10 rez. perd., 6 kld.), Clintas Capela 16 (8/9 dvit., 8 atk. kam.), P.J. Tuckeris (12 atk. kam.), Danuelis House'as ir Austinas Riversas po 10.