2016 01 21

„Raptors“ treneris paaiškino, kodėl nuskriaudė J.Valančiūną per jo gyvenimo rungtynes

Jonas Valančiūnas į „Boston Celtics“ krepšį sumetė visus 9 savo dvitaškius ir pretendavo į rezultatyviausią sezono mačą. Tačiau „Toronto Raptors“ treneris Dwane'as Casey ketvirtajame kėlinyje beveik nepakėlė lietuvio nuo suolo ir nesuorganizavo šiam nė vieno derinio puolime. Po pergalės 115:109 specialistas paaiškino savo elgesį.
Jonas Valančiūnas ir Dwane'as Casey
Jonas Valančiūnas ir Dwane'as Casey / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „Toronto Raptors“ – „Boston Celtics“ 115:109 | Valančiūnas 19+12

„Kol Bismackas Biyombo buvo aikštėje, gynyboje galėjo keistis visi žaidėjai. O tai nuskriaudė JV, nes jis turėjo gyvenimo rungtynes. Tačiau gynyboje kitoje aikštės pusėje praleidome per daug tritaškių. Todėl padarėme savotiškus mainus“, – pasiaiškino D.Casey.

J.Valančiūnas per tris kėlinius buvo pelnęs 19 taškų ir pataikęs visus 9 metimus „iš žaidimo“.

Tačiau jo oponentai Kelly Olynykas ir Jonas Jerebko kartu pataikė net 5 tolimus metimus iš 7 ir vertė griebtis trenerį už galvos.

Nors susitiko dvi gynybinio plano komandos, gynyba tą vakarą Toronte visiškai neveikė. Todėl D.Casey lemiamu metu teko aukoti J.Valančiūno rezultatyvumą.

J.Valančiūnas per 29 minutes pelnė 19 taškų (9/9 dvit., 1/2 baud.), sugriebė 12 atšokusių kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, suklydo ir prasižengė po 1 kartą.

Per tris kėlinius „Celtics“ pataikė stebėtinai daug – 11 iš 19 tritaškių, nors yra trečia prasčiausiai iš toli atakuojanti NBA komanda, metanti mažesniu nei 33 proc. tikslumu.

Po D.Casey gynybinio sprendimo „Celtics“ pataikė tik 1 tolimą metimą iš 7, o „Raptors“ šventė pergalę.

J.Valančiūnas ketvirtajame kėlinyje gavo pasireikšti tik tris minutes ir nė karto negavo progos atakuoti krepšio.

„Raptors Republic“ idealiai įvertino J.Valančiūno pasirodymą – A+: „Celtics“ negalėjo jo sulaikyti. Be to, Jonas turėjo keletą labai tvirtų pasirodymų gynyboje“.