2017 10 20

Rezultatyviausias: Jonas Valančiūnas sezoną pradėjo dominuodamas po „Bulls“ krepšiais

„Toronto Raptors“ (1-0) klubo žvaigždės pirmąjį NBA reguliaraus sezono mačą pradėjo nesėkmingu žaidimu, tačiau Jonas Valančiūnas nepasimetė. Lietuvio ir komandos naujoko vedama Kanados ekipa namuose 117:101 (25:23, 33:14, 26:27, 33:37) nugalėjo „Chicago Bulls“ (0-1).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ įveikė „Bulls“ 117:101
  • J.Valančiūnas pelnė 23 taškus, atkovojo 15 kamuolių
  • Jonas 8 kamuolius nusiėmė po savuoju krepšiu
  • Šeši „Raptors“ žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių

Nuo pat rungtynių pradžios JV ėmė rinkti taškus ne tik iš po krepšio, bet ir tolimesniais metimais, o pirmajame kėlinyje įsigudrino mesti tritaškį. Jis nebuvo taiklus, bet ant suolo lietuvis sėdo turėdamas 6+6.

Antrajame ketvirtyje darbo ėmėsi „Raptors“ naujokas CJ Milesas, pataikęs tris tritaškius. Toronto ekipa spurtavo 22:2 ir ketvirčio viduryje jau pirmavo 46:25, kai J.Valančiūnas grįžo į aikštę.

Po pertraukos lietuvis ir toliau puikiai jautėsi baudos aikštelėje, vieną po kito taisydamas komandos draugų metimus ir kraudamas kamuolius iš viršaus. Iš viso Jonas atkovojo net 8 kamuolius puolime.

Tiesa, taškus J.Valančiūnas rinko labai įvairiai – metė ir iš vidutinio nuotolio, ir iš arti, ne kartą su komandos draugais puikiai įvykdė derinį du prieš du.

Per 31 žaidimo minutę J.Valančiūnas pelnė 23 taškus (9/16 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė, kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Jis buvo rezultatyviausias „Raptors“ žaidėjas. CJ Milesas surinko 22 taškus, pataikydamas 6 tritaškius iš 9.

Prastai mačą pradėjusios komandos žvaigždės – Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas – kartu įmetė tik 23 taškus. Dažnai klydęs (9 kld.) duetas stengėsi į žaidimą įvesti kuo daugiau komandos draugų ir atliko 14 rezultatyvių perdavimų. „Raptors“ ekipa iš viso jų atliko net 26.

„Bulls“ šiose rungtynėse vertėsi be krūvos žaidėjų. Dviejų komandos naujokų – Zacho LaVine'o ir Kriso Dunno – bei tarpusavyje susimušusių Bobby Portiso ir Nikolos Mirotičiaus.

„Bulls“ gretose NBA debiutavo suomis Lauri Markkanenas. Septintasis NBA naujokų biržos šaukimas jau pirmajame kėlinyje gavo bloką nuo Jono, o iš 12 metimų pataikė tik penkis.

„Raptors“: J.Valančiūnas 23 (15 atk. kam.), C.J.Milesas 22 (6/9 trit.), N.Powellas 15, D.Wrightas 13, K.Lowry 12 (9 rez. perd.), D.DeRozanas 11.

„Bulls“: R.Lopezas 18, L.Markkanenas 17 (8 atk. kam.), J.Holiday'us 15, D.Valentine'as 12.